04. jún 2020
Facebook
utorok, 11 júl 2017 15:00

Aktualizované: Súdna rada má novú predsedníčku, v tajnom hlasovaní získala 12 hlasov

Written by 
Rate this item
(0 votes)

  • aktualizované 11. júla o 14:08
BRATISLAVA 11. júla (WebNoviny.sk) - Novou predsedníčkou Súdnej rady SR je Lenka Praženková. Rozhodli o tom členovia rady v tajnom hlasovaní. Praženková získala 12 z 15 platných hlasov. Po zvolení vyjadrila ochotu spolupracovať na riešení problematiky súdnictva so všetkými členmi rady. V súdnej rade je pritom Praženková novou členkou. Podľa jej protikandidáta Dušana Čima zabezpečí Praženková kontinuitu súčasného vedenia súdnej rady, pričom prípadné zmeny môžu len prekvapiť. Odporúčame:
Predsedníčka Jana Bajánková v rade končí, vracia sa na Najvyšší súd SR Členovia rady dnes zároveň preložili voľby podpredsedu súdnej rady až na ďalšie zasadnutie rady, ktoré by malo byť v septembri. Dôvodom má byť to, že sa v septembri obmieňa časť členov súdnej rady. Niektorí členovia proti odloženiu protestovali s tým, že keď majú súčasní členovia legitimitu na voľbu predsedu, mali by mať aj legitimitu na voľbu podpredsedu. Avizovaným kandidátom na túto funkciu bol Miloš Kolek. Na začiatku zasadnutia bol predmetom kritiky fakt, že členovia rady nemali zákonných 15 dní na oboznámenie sa s programom dnešného rokovania, ale len 11. Väčšina rady v tom však zásadný problém nevidela.

Viac k témam: Lenka Praženková, Súdna rada SR, súdnictvo
Zdroj: Webnoviny.sk - Aktualizované: Súdna rada má novú predsedníčku, v tajnom hlasovaní získala 12 hlasov © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 188 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner