23. február 2024
Facebook
pondelok, 31 júl 2017 08:00

Ľudia uviedli, čo by zlepšili v Tatrách. Do prieskumu Aké Tatry chceme sa ich zapojili stovky

Written by 
Rate this item
(0 votes)

POPRAD 31. júla (WebNoviny.sk) - Mladí ľudia do 30 rokov by chceli vo Vysokých Tatrách vidieť najmä rozvoj cyklotrás a nové chodníky, v prvom rade je však podľa nich potrebné zamerať sa na dopravu, a to na chýbajúce parkovacie kapacity a zlepšenie vlakovej dopravy a ciest. Vyplýva to z internetového prieskumu Aké Tatry chceme, ktorý zrealizovala spoločnosť Tatry Mountain Resorts od januára do marca tohto roka.

Rastúca návštevnosť Tatier

V rámci neho položila niekoľko otázok v súvislosti s rozvojom Tatier. Ako informovala hovorkyňa spoločnosti Zuzana Fabianová, do prieskumu sa zapojilo takmer 1300 ľudí, rovnomerne boli zastúpené všetky vekové skupiny a regióny. Odporúčame:
V Tatrách posilnili spoje na železniciach, reagujú na sťažnosti návštevníkov Návštevu Vysokých Tatier si väčšina z nich pochvaľovala, no ako turistickú destináciu ich ohodnotili priemernou známkou, dvojkou. „Pri stále rastúcej návštevnosti bude pre Tatry do budúcna kľúčové, ako sa vysporiadajú s dopravou, aby čo najmenej zaťažovala prostredie a zároveň dokázala efektívne prepraviť všetkých návštevníkov,“ skonštatovala spoločnosť. Najväčším problémom cestovného ruchu sú podľa hlasovania služby, konkrétne ich cena, ale aj ich kvalita.

Najobľúbenejšia miesta v Tatrách

Prieskum zisťoval aj najobľúbenejšie miesto vo Vysokých Tatrách, podľa hlasovania je ním Štrbské pleso. „Naše druhé najväčšie pleso je unikát, vďaka čistej vode v ňom ešte žije svetová rarita, ryba sih-marena v čistej, neskríženej forme. Do roku 1902 sa ľad z plesa pre svoju mimoriadnu čistotu dokonca dovážal do Budapešti, Viedne aj Berlína,“ uviedla spoločnosť. Na druhom mieste skončila Rainerova chata, ktorá je najstaršou a najmenšou horskou chatou Vysokých Tatier a na treťom Chata pod Rysmi, najmladšia a najvyššie položená chata (2 250 m. n. m.). Za najobľúbenejšie ciele tatranských túr označili hlasujúci Zelené pleso, Téryho chatu a Popradské pleso.

Viac k témam: prieskum, prieskum Aké Tatry chceme, Vysoké Tatry
Zdroj: Webnoviny.sk - Ľudia uviedli, čo by zlepšili v Tatrách. Do prieskumu Aké Tatry chceme sa ich zapojili stovky © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 202 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner