05. december 2023
Facebook
pondelok, 07 august 2017 14:00

Kollár: Danko zrejme len pohrozil Ficovi, toto môže urobiť iba blázon

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 7. augusta (WebNoviny.sk) - Predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár nevie odhadnúť, či je vypovedanie Koaličnej zmluvy iba nátlakom na Roberta Fica, alebo či to Andrej Danko myslí vážne a práve položil vládu. „Možno, že len pohrozil Robertovi Ficovi, že vypovie Koaličnú zmluvu a ja si osobne myslím, že takto by to mohlo byť, pretože toto môže urobiť len blázon,“ povedal pre agentúru SITA Boris Kollár. Odporúčame:
Horúca aktualita: SNS vypovedala Koaličnú zmluvu

Nátlak na predsedu vlády

Podľa predsedu hnutia Sme rodina až najbližšie okamihy ukážu, či je to hra predsedu NR SR a SNS Andreja Danka, aby "ustál" kauzu súvisiacu s čerpaním eurofondov na ministerstve školstva a zachoval si terajší vplyv. „Pokiaľ nechcú položiť vládu a chcú len otvoriť koaličnú zmluvu, vnímam to ako nátlak na Roberta Fica. Budú chcieť udržať to, čo majú, lebo je naozaj veľký prúser, keď čerpanie eurofondov začína vyšetrovať OLAF a Európska únia,“ uviedol pre agentúru SITA Boris Kollár a dodal, že situácia je podstatne vážnejšia, než si slovenské médiá pripúšťajú. Podľa Kollára je dosť pravdepodobné, že Slovensko tak skoro nebude môcť čerpať prostriedky z fondov Európskej únie. Odporúčame:
Systém čerpania eurofondov sa nastavil za predchádzajúceho ministra, Danko bráni Plavčana

Fico by ďalšiu vládu nezložil

Robert Fico pravdepodobne zatlačil na Andreja Danka a ten sa spätil a urobil tento krok. Ak chce udržať svoju pozíciu, tak musí použiť jedine kartu vyhrážania sa odchodom z vlády. A to si Robert Fico nemôže dovoliť, pretože ďalšiu vládu by už nedal dokopy,“ povedal Kollár a situáciu označil za napätú. „Je to otázka rokovaní medzi nimi. Budeme to pozorne sledovať a nič viac nemôžeme urobiť,“ uviedol Kollár pre agentúru SITA. Odporúčame:
Sulík: Danko chce možno vymeniť rezorty, lebo kradnúť na školstve je fest ťažké

Nevyhnutnosť zmeny pravidiel

Predseda parlamentu a SNS Andrej Danko vypovedal Koaličnú zmluvu podpísanú 1. septembra 2016 medzi stranami Smer-SD, SNS a Most-Híd. Ako dôvod uvádza absolútnu nevyhnutnosť zmeny pravidiel v koalícii, novú úpravu pomerov a vzťahov a stanovenie absolútne nových priorít, ktoré sa budú premietať v rámci procesu zostavenia nového rozpočtu, s cieľom obnovy dôvery medzi koaličnými partnermi ako aj dôvery verejnosti ku koalícii. „Dobrá sociálno-ekonomická situácia roku 2017 ukazuje, že je nutné sa zamerať na nové výzvy a priority, ktoré je potrebné premietnuť do koaličnej dohody a nového programového vyhlásenia vlády. Keď sa darí ekonomike štátu, musia to pocítiť aj samotní občania,“ uvádza sa vo vyhlásení. SNS zároveň navrhuje bilaterálne, resp. multilaterálne rokovania s vedením Slovenskej národnej strany o možnosti zostavenia novej koaličnej zmluvy.

Viac k témam: Boris Kollár, vypovedanie Koaličnej zmluvy
Zdroj: Webnoviny.sk - Kollár: Danko zrejme len pohrozil Ficovi, toto môže urobiť iba blázon © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 197 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner