14. júl 2024
Facebook
pondelok, 07 august 2017 14:00

Systém čerpania eurofondov sa nastavil za predchádzajúceho ministra, Danko bráni Plavčana

Written by 
Rate this item
(0 votes)
Systém čerpania eurofondov v oblasti školstva sa podľa predsedu Slovenskej národnej strany (SNS) Andreja Danka nastavoval v decembri 2015. Vtedy bol ministrom školstva nominant Smeru-SD Juraj Draxler. Ako povedal dnes v rozhovore pre agentúru SITA, ktorý sa uskutočnil ešte pred vypovedaním Koaličnej zmluvy, za najväčšiu chybu ministra školstva Petra Plavčana preto považuje, že nenastúpil na proces komplexnej zmeny pri čerpaní eurofondov a pokračoval v línii svojich predchodcov, ktorí nešťastne nastavili čerpanie eurofondov na súťaž súkromných firiem s vysokými školami. Odporúčame:
Horúca aktualita: SNS vypovedala Koaličnú zmluvuPotom sa to zvrhlo do vojny súkromných spoločností. Nepovažujem to za šťastné. Eurofondové čerpanie by malo byť nastavené priamo do vysokých škôl,“ vyhlásil Danko s tým, že táto téma bola následne zneužívaná. Slovenská národná strana vypovedala Koaličnú zmluvu. Oznámila to e-mailom šéfka Komunikačného odboru NR SR Zuzana Čižmáriková. Podľa informácií agentúry SITA v koalícii nastal konflikt pre ministerstvo školstva. Ako informoval agentúru SITA zdroj z prostredia národniarov, SNS odmietla zakrývať prešľapy na ministerstve školstva exministra Juraja Draxlera a podnikateľa Jaroslava Brhela.

Viac k témam: Andrej Danko, Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR, Peter Plavčan, vypovedanie Koaličnej zmluvy
Zdroj: Webnoviny.sk - Systém čerpania eurofondov sa nastavil za predchádzajúceho ministra, Danko bráni Plavčana © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 196 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner