29. november 2023
Facebook
piatok, 25 august 2017 15:00

Koaličná kríza sa asi pomaly upokojuje, myslí si politológ

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 25. augusta (WebNoviny.sk) - Koaličná kríza sa asi pomaly upokojuje. Pre agentúru SITA to povedal politológ Ján Baránek. Reagoval tak na tlačovú besedu po skončení piatkovej Koaličnej rady, na ktorej sa koaličné strany dohodli na vytvorení pracovnej skupiny, ktorá bude pracovať na vytvorení dodatku ku Koaličnej zmluve. Pracovná skupina podľa Baránka hovorí o tom, že keď človek nechce niečo riešiť alebo chce riešenie odložiť, vytvorí pracovnú skupinu či štáb. Odporúčame:
Aktualizované: Fico, Bugár a Danko sa dohodli na vytvorení dodatku ku Koaličnej zmluve Fico zároveň v piatok na tlačovke po skončení rokovania koalície prisľúbil, že bude rešpektovať meno nového ministra školstva, ktoré je v kompetencii Slovenskej národnej rady (SNS). Baránek uviedol, že Fico nemusel mať veľký problém. Väčšinou totiž predseda vlády príjme návrh. "Málokedy sa stalo, že by predseda koaličnej vlády neprijal personálny návrh koaličného partnera," uviedol Baránek. Koaličné strany sa v piatok tiež dohodli, že chcú priblížiť aj svoje regionálne, okresné a krajské štruktúry. Baránek hovorí, že koaličné strany idú v regiónoch často proti sebe, a teda si to nevie veľmi dobre predstaviť. Štruktúr je navyše podľa Baránka veľa a teda predseda strany tam niekedy nemá dosah.

Viac k témam: Andrej Danko, Béla Bugár, Ján Baránek, koaličná kríza, Most-Híd, Robert Fico, Smer-SD, SNS Slovenská národná strana
Zdroj: Webnoviny.sk - Koaličná kríza sa asi pomaly upokojuje, myslí si politológ © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 195 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner