05. december 2023
Facebook
štvrtok, 07 september 2017 19:00

Na Slovensku je veľmi veľa ľudí a rodín, ktorých ohrozuje chudoba, tvrdí Krištúfková

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 7. septembra (WebNoviny.sk) - Opoziční poslanci hnutia Sme rodina sú presvedčení, že tak dôležitý rezort, akým je ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny potrebuje výmenu. Vo svojom vystúpení počas mimoriadnej schôdze k odvolávaniu ministra práce Jána Richtera (Smer-SD) to povedala poslankyňa Petra Krištúfková s tým, že rezort potrebuje ministra, ktorý bude zodpovedne a s citlivosťou riešiť sociálne problémy, ktoré na Slovensku pretrvávajú a nebude ich zakrývať číslami o dobrých hospodárskych výsledkoch. "Pretože tu na Slovensku je veľmi veľa ľudí a rodín, ktorých ohrozuje chudoba," povedala.

Z kauzy Čistý deň sa stala nechutná fraška

„Pán minister zastávate túto funkciu už veľmi dlhú dobu, a tým pádom ste mali naozaj možnosť ukázať ľudom, čo ste ochotný pre nich urobiť, ako vám na nich záleží a akú im venujete pozornosť. Lenže vy tú možnosť naozaj nevyužívate," uviedla. Odporúčame:
Naživo: Minister Richter druhýkrát čelí odvolávaniu. Ak padne, padne aj vláda Podľa nej sa z kauzy resocializačného zariadenia Čistý deň stala nechutná fraška. "Môžeme jednoznačne povedať, že kontrola v týchto zariadeniach je mizerná a nefunkčná. A práve aj v tomto kontexte sa chcem spýtať, čo sa zmenilo pre poslancov SNS, že sú dnes tak kritickí voči konaniu ministra, keď v máji boli proti jeho odvolaniu," uviedla na margo vyjadrení poslancov SNS, ktorí sú za zmenu ministra práce.

Viaceré návrhy hnutia Sme Rodina

Krištúfková sa spýtala, či je pre Richtera ťažké sa venovať viac rodinám, matkám, deťom, zdravotne ťažko postihnutým ľudom, ktorí sú na neho najviac odkázaní. Po tom, čo premiér Robert Fico chválil dobré výsledky ministra Richtera poslankyňa pripomenula viaceré návrhy na zlepšenie zákonov z dielne hnutia Sme rodina. "Verím, že nebude problém na tejto schôdzi podporiť náš jednorazový rodičovsky príspevok vo výške 25 eur z dôvodu pomoci rodine so zabezpečením školských pomôcok na začiatku školského roka. Alebo ďalší, už opätovne podávaný náš návrh, aby osobnú asistenciu mohli vykonávať aj rodičia alebo rodinní príslušníci, ktorí túto možnosť dnes nemajú," pripomenula. Pre ňu je neprijateľné, že ministerstvo nevie a nechce riešiť takéto základne problémy, ktoré môžu týmto rodinám výrazne pomôcť.

Viac k témam: Ján Richter, koaličná kríza, Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny SR, Most-Híd, Petra Krištúfková, Sme Rodina Boris Kollár, Smer-SD, SNS Slovenská národná strana
Zdroj: Webnoviny.sk - Na Slovensku je veľmi veľa ľudí a rodín, ktorých ohrozuje chudoba, tvrdí Krištúfková © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 260 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner