05. december 2023
Facebook
piatok, 08 september 2017 09:00

Matovič po približne piatich mesiacoch vystúpil v pléne parlamentu

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 8. septembra (WebNoviny.sk) - Po približne piatich mesiacoch vo štvrtok vystúpil v rokovacej sále parlamentu líder hnutia OĽaNO Igor Matovič. Stalo sa tak na mimoriadnej schôdzi, na ktorej sa opozícii nepodarilo odvolať ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera.

Matovič prišiel o plat aj náhrady

Matovič sa na schôdzach nezúčastnil v máji ani v júni a povedal, že na rokovanie neplánuje chodiť ani v septembri. Pred médiami viackrát zopakoval, že pokiaľ bude viesť národnú radu Andrej Danko (SNS), na rokovania chodiť nebude. Odporúčame:
Online: Minister Richter prežil aj druhé odvolávanie, SNS sa zdržala hlasovania (aktualizované) "Bol som najaktívnejším poslancom od volieb 2016. Predložil som najviac návrhov zákonov a som dosť v dramatickom predstihu pred všetkými ostatnými," povedal Matovič na margo toho, že počas svojej prítomnosti stihol toho viac ako mnohí iní koaliční zákonodarcovia. Odporúčame:
Matovič po dvoch mesiacoch dostane plat i náhrady, pretože parlament nezasadal Dodal, že bol predkladateľom alebo spolupredkladateľom 93 návrhov zákonov. Poslanecký plat ani paušálne náhrady nedostal pre svoju neprítomnosť na schôdzach parlamentu za uplynulé mesiace máj a jún. Predseda OĽaNO za júl a august dostane poslanecký plat a paušálne náhrady, pretože v týchto mesiacoch parlament nezasadal.

Danko neospravedlnil jeho absencie

Predseda NR SR Andrej Danko neospravedlnil jeho absencie. Líder hnutia OĽaNO požiadal o ospravedlnenie z dôvodu údajného „šikanózneho správania sa“ predsedu parlamentu. Danko Matoviča viackrát vyzval, aby riadne a zákonne zdôvodnil svoje absencie, tak, ako káže zákon. Poslanec NR SR sa môže z neúčasti na rokovaní ospravedlniť z troch dôvodov. Je to choroba – vtedy musí poslanec doložiť lekárske osvedčenie, iný vážny dôvod, napríklad úmrtie v rodine, vážny rodinný dôvod a napokon účasť na zahraničnej ceste.

Viac k témam: Andrej Danko, Igor Matovič, Národná rada SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Matovič po približne piatich mesiacoch vystúpil v pléne parlamentu © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 180 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner