05. december 2023
Facebook
piatok, 08 september 2017 12:00

Udržaním ministra Richtera sa podľa SaS skončilo obdobie vládnej pretvárky

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 8. septembra (WebNoviny.sk) - Pádom ministra školstva Petra Plavčana (nominant SNS) a udržaním Jána Richtera (Smer-SD) vo funkcii ministra práce sa skončilo obdobie pretvárky. Vo vládnej koalícii nevládnu žiadne kolegiálne vzťahy, ale rivalita, zášť, nátlak a vydieranie.

Korupčná koalícia

Po štvrtkovej mimoriadnej schôdzi parlamentu to tvrdia predstavitelia strany Sloboda a Solidarita (SaS). Stanovisko liberálov agentúre SITA poskytla ich hovorkyňa Katarína Svrčeková. Odporúčame:
Online: Minister Richter prežil aj druhé odvolávanie, SNS sa zdržala hlasovania (aktualizované) Idylka vládnej koalície sa podľa SaS skončila, keď boli z rozdeľovania eurofondov na vedu a výskum vyňaté vysoké školy a Slovenská akadémia vied a keď následne vyplávali na povrch skutočnosti o prideľovaní miliónov eur schránkovým firmám, ktoré o vedu a výskum ani nezavadili.

Občania sú na poslednom mieste

„Na Slovensku vládne korupčná koalícia. Ale nachádza sa v podstatne horšej kondícii ako pred niekoľkými týždňami. Bola odhalená a demaskovaná. Veríme, že tieto posledné týždne občanom otvorili oči a schyľuje sa k jej porážke,“ povedal predseda SaS Richard Sulík. Odporúčame:
Danko poslušne ustúpil Ficovi ako kedysi Slota, poslanci koalície podľa opozície nemajú svedomie „Táto vládna koalícia nemá žiadne zásadné spory, ktoré by vyplývali z odlišných ideológií alebo z odlišných návrhov riešení sociálnych a ekonomických problémov občanov. Občania sú na poslednom mieste. Na prvom sú kšefty, rozkrádanie verejného majetku a deľba koristi,“ uviedli v stanovisku Richard Sulík, podpredsedovia strany Ľubomír Galko a Jana Kiššová, predsedníčka poslaneckého klubu Natália Blahová a podpredsedníčka parlamentu Lucia Ďuriš Nicholsonová.  

Viac k témam: Ján Richter, koaličná kríza, Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny SR, Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR, Peter Plavčan, Richard Sulík, SaS Sloboda a Solidarita, Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk - Udržaním ministra Richtera sa podľa SaS skončilo obdobie vládnej pretvárky © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 194 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner