05. december 2023
Facebook
sobota, 09 september 2017 11:00

Čižnár sa v blízkej dobe stretnúť s Kiskom nechystá, mal vysvetliť zadržanie výtvarníka Lorenza

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 9. septembra (WebNoviny.sk) - Generálny prokurátor Jaromír Čižnár sa v najbližšej dobe nechystá k prezidentovi Andrejovi Kiskovi. Agentúre SITA to potvrdila hovorkyňa prokuratúry Andrea Predajňová. Kiska avizoval, že sa s ním chce stretnúť pre prípad výtvarníka Ľuboša Lorenza. Od Čižnára chcel vysvetlenie k prípadu. Predajňová zdôraznila, že generálny prokurátor sa v neskončenej trestnej veci nebude vyjadrovať verejne a ani politikom.

Prokurátor žiadal väzbu

Košického výtvarníka Ľuboša Lorenza zadržali 30. augusta popoludní okolo tretej, do soboty poludnia 2. septembra bol v cele policajného zaistenia. Obvinený je pre prečin výtržníctva, lebo z pomníka obetiam II. sv. vojny na košickom Námestí osloboditeľov, ktorý je kultúrnou pamiatkou, odstránil osem kusov komunistických symbolov - kosák a kladivo. Odporúčame:
Generálny prokurátor Čižnár so znechutením vníma účelovú politizáciu v prípade výtvarníka Lorenza Prokurátor pre neho najprv žiadal väzbu, na neverejnom zasadaní súdu nakoniec návrh na uvalenie vyšetrovacej väzby stiahol. Návrh na väzbu výtvarníka Ľuboša Lorenza bol zrušený na základe zásahu generálnej a krajskej prokuratúry a tie konali ešte pred telefonátom prezidenta, upresnila hovorkyňa. Následne bol výtvarník prepustený. Doterajší postup orgánov činných v trestnom konaní preskúma krajský prokurátor v Košiciach.

Výzvy politikov považuje Čižnár za absurdné

Zároveň ešte v pondelok generálny prokurátor zdôraznil, že konajúci prokurátor postupom v trestnej veci vyjadril svoj právny názor, za ktorý ho generálny prokurátor v žiadnom prípade nemieni disciplinárne postihovať. Odporúčame:
Prezident Kiska sa vyjadril k zadržaniu a prepusteniu výtvarníka Lorenza Výzvy politikov v tomto smere považuje Čižnár za absurdné najmä za situácie, keď sa opakovane stretávame s rozhodnutiami niektorých sudcov, na základe ktorých sú prepúšťané resp. oslobodzované osoby údajne patriace k mafiánskym skupinám. "Je smutné, že v týchto prípadoch politici, ktorí sa k predmetnej trestnej veci vyjadrovali, mlčia a nežiadajú prijatie aj disciplinárnych opatrení," zdôraznil v pondelok generálny prokurátor.

Viac k témam: Andrej Kiska, Generálna prokuratúra SR, Jaromír Čižnár, Ľuboš Lorenz
Zdroj: Webnoviny.sk - Čižnár sa v blízkej dobe stretnúť s Kiskom nechystá, mal vysvetliť zadržanie výtvarníka Lorenza © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 184 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner