05. december 2023
Facebook
sobota, 09 september 2017 15:00

Ľahostajnosť, zľahčovanie a akceptovanie radikálnych názorov je nebezpečné, pripomína Most-Híd

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 9. septembra (WebNoviny.sk) - Ľahostajnosť, zľahčovanie a akceptovanie radikálnych názorov vychádzajúcich z úst regionálnych a dokonca parlamentných politikov je pre našu krajinu veľmi nebezpečným javom. V súvislosti s Dňom obetí holokaustu a rasového násilia to uviedla strana Most-Híd v tlačovej správe, ktorú agentúre SITA poskytla hovorkyňa strany Klára Debnár. Podľa predsedu strany Bélu Bugára je tento deň nielen pamätný, ale aj varovný.

Pokusy o relativizáciu nacistických zločinov

"Musíme mať na pamäti všetky udalosti, ktoré vyústili do hromadného vyvražďovania nevinných ľudí, a ktoré začali nariadeniami, obmedzeniami a zákazmi. Spomeňme si na obete holokaustu a rasového násilia, hovorme objektívne a otvorene o udalostiach v našich dejinách a nebuďme ľahostajní", uviedol Bugár. Odporúčame:
Pri Pamätníku obetiam holokaustu vzdali hold obetiam rasového násilia, Fico nemal príhovor Podľa strany sme už dlhšiu dobu svedkami pokusov o relativizáciu nacistických zločinov páchaných na židovskom obyvateľstve krajín okupovanej Európy a o popieranie holokaustu vôbec. Ľahostajnosť, zľahčovanie a akceptovanie radikálnych názorov vychádzajúcich z úst politikov je veľmi nebezpečným javom.

Nevyhnutné legislatívne zmeny

"Demokracia musí byť rovnako silná ako tí, ktorí ju ohrozujú," uviedla ďalej strana. Preto podľa Mosta bolo nevyhnutné, aby na tieto skutočnosti zareagovali legislatívnymi zmenami, napríklad prijatím novely trestného kódexu, či zriadením znaleckého odboru na ministerstve spravodlivosti. "Legislatívne zmeny bez správneho postoja všetkých nás, politikov aj voličov, nenávisť nezastavia. Musíme stáť na strane tých, ktorí sa stávajú terčom nenávisti", dodal na záver predseda Mosta-Híd. V sobotu si pripomíname Deň obetí holokaustu a rasového násilia. Vládni predstavitelia vojnového slovenského štátu pred 76 rokmi práve 9. septembra vydali nariadenie o právnom postavení židov, ktoré patrilo medzi najprísnejšie protižidovské opatrenia v Európe.

Viac k témam: Béla Bugár, holokaust, Most-Híd, Spomienka na obete holokaustu
Zdroj: Webnoviny.sk - Ľahostajnosť, zľahčovanie a akceptovanie radikálnych názorov je nebezpečné, pripomína Most-Híd © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 187 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner