21. máj 2024
Facebook
nedeľa, 10 september 2017 14:00

Meno nového ministra školstva by malo byť známe už v utorok, vyhlásil Danko

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 10. septembra (WebNoviny.sk) - Nový minister školstva by mal byť známy už v utorok. Predseda SNS a šéf parlamentu Andrej Danko o tom informoval v diskusnej relácií televízie TA3 V politike s tým, že má päť mien a predsedníctvo SNS v pondelok vyberie charizmatickú osobnosť, ktorá dokáže napĺňať a spájať požiadavky odborných kruhov, tretieho sektora, vysokých škôl, akademickej obce a médií. Odporúčame:
Nový minister školstva by mohol byť známy čoskoro, Fico sa vrátil k odvolaniu Plavčana "V utorok predstavím, človeka, ktorý školstvo povedie ďalej," povedal Danko. "Od nového ministra očakávam, aby jasne a transparentne nastavil mechanizmy pri prideľovaní eurofondov," uviedol. Danko bude žiadať, aby nový šéf rezortu urobil vzorový projekt prerozdeľovania eurofondov. "Musíme mať tak transparentný model, aby mal občan istotu," dodal. Podotkol, že hoci má v strane odborníkov, nový minister nemusí byť straník.

Dodatok bol potrebný krok

V súvislosti s koaličnou krízou Danko pripomenul, že koaličná zmluva jeho vypovedaním nezanikla. Pripomenul však, že mu chýbal dialóg s koaličnými partnermi. "Neľutujem ten krok, bolo pre mňa dôležité, aby taká situácia vznikla," uviedol s tým, že koalícia by sa mala podľa nového dodatku, ktorý je už vytvorený, stretávať pravidelne každý pondelok, ministri by mali svoje legislatívne návrhy poskytnúť vopred pred rokovaním vlády aj svojim koaličným partnerom. Odporúčame:
Kríza podľa Fica nebola vládna, ale komunikačná. Podpis dodatku ku Koaličnej zmluve je blízko Taktiež by sa mala zlepšiť komunikácia straníkov na regionálnej úrovni. Podľa Danka by sa mali upraviť aj programové vízie koalície. Šéf SNS povedal, že čas potrebný na vytvorenie dodatku bol potrebný. Predseda SNS chce presadiť hlavne témy, ktoré zlepšia životnú úroveň ľudí.

Vláda odborníkov

"Oceňujem, že sme vo veľa veciach pokročili s ministrom práce. Vítam jeho ústretovosť pri 13. plate a 14. plate bez odvodov a daní," povedal s tým, že "sú v politike, aby napĺňali program, nie aby si užívali moc," dodal. Povedal, že výhrady voči ministrovi Richterovi sú, ale je nádej ich riešiť. "Do konca roka ich vyriešime," povedal. Danko povedal, že zachovanie vlády je dôležité pre napĺňanie programu a nevie si predstaviť vládu s lídrom SaS Richardom Sulíkom, Igorom Matovičom (OĽaNO), ani Borisom Kollárom (Sme rodina). "Ak by nemala byť táto vláda, radšej nech je vláda odborníkov," uviedol s tým, že človek, ktorý chce byť premiérom musí ľudí spájať a nie ich rozdeľovať.

Posilnenie vládneho kabinetu

Nový minister bude výrazne posilnenie vládneho kabinetu. Povedal to v v relácií po Dankovi premiér Robert Fico, ktorý samotný výber ministra ponecháva na SNS, keďže jej rezort školstva patrí. "Rád by som sa stretol s kandidátom na ministra školstva. Nomináciu prijmem, predložím návrh prezidentovi, ktorý bol už kontaktovaný," uviedol s tým, že nový minister by sa mohol zúčastniť už rokovania vlády v stredu 13. septembra. Fico si uvedomuje, že jeho rozhodnutie v súvislosti s exministrom školstva Petrom Plavčanom prinieslo isté pnutia. K pripravovanému dodatku ku koaličnej zmluve uviedol, že balík zmien, ktoré bude obsahovať by mali lídri koaličných strán predstaviť spoločne, lebo každá strana v ňom prinesie isté zmeny.

Viac k témam: Andrej Danko, koaličná kríza, Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR, Peter Plavčan, Robert Fico, SNS Slovenská národná strana
Zdroj: Webnoviny.sk - Meno nového ministra školstva by malo byť známe už v utorok, vyhlásil Danko © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 203 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner