26. september 2020
Facebook
nedeľa, 01 október 2017 01:00

V masíve Ľadového štítu vo Vysokých Tatrách zahynul 54-ročný Slovák

Written by 
Rate this item
(0 votes)
V sobotu popoludní z Ľadovej štrbiny spadol muž smerom do Malej Studenej doliny. Na tiesňovú linku to oznámil horolezec z východnej steny Ľadového štítu vo Vysokých Tatrách. Pádom vo veľmi ťažkom a exponovanom teréne muž utrpel poranenia nezlučiteľné so životom. Odporúčame:
V Tatrách zahynul český turista, nad Ľadovým plesom liezol bez potrebnej výstroje Ako informuje Horská záchranná služba (HZS) na svojej webstránke o súčinnosť bola požiadaná Letka MV SR, ktorá z heliportu v Starom Smokovci vzala na palubu troch záchranárov HZS a spoločne leteli do oblasti Ľadového štítu. Dvaja záchranári HZS boli vysadení v blízkosti miesta nehody. Po príchode na miesto nešťastnej udalosti boli telesné pozostatky nebohého muža nabalené a pripravené na transport. Letecký transport na heliport do Starého Smokovca sa uskutočnil v podvese vrtuľníka Letky MV SR a po pristátí boli telesné pozostatky 54–ročného turistu slovenskej národnosti odovzdané obhliadajúcemu lekárovi a príslušníkom PZ SR.

Viac k témam: HZS Horská záchranná služba, Vysoké Tatry
Zdroj: Webnoviny.sk - V masíve Ľadového štítu vo Vysokých Tatrách zahynul 54-ročný Slovák © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 212 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner