25. apríl 2024
Facebook
streda, 25 október 2017 16:00

Baránik vyzýva ministerku Žitňanskú, aby odvolala sudcu Sádovského pre jeho majetkové pomery

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 25. októbra (WebNoviny.sk) - Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská by mala z funkcie odvolať predsedu Krajského súdu v Bratislave Ľuboša Sádovského. Odporúčame:
Kauza odmeny právnikom za spor o Gabčíkovo nie je ukončená, Žiga chce MH Manažment zrušiť Na tlačovej besede to v stredu vyhlásil poslanec opozičnej SaS Alojz Baránik. Odvolával sa pri tom na článok týždenníka Plus 7 dní. Článok konštatuje údajný blízky vzťah Sádovského a advokáta Radovana Bžána.

Majetkové pomery nezodpovedajú príjmom

Ten je známy z kauzy predražených právnych služieb, za ktoré má štátna akciová spoločnosť MH Manažment, a. s. vyplatiť jeho advokátskej kancelárii odmenu za spor so spoločnosťou Enel o Vodnú elektráreň Gabčíkovo. Podľa Baránika tiež z článku vyplýva, že majetkové pomery sudcu nezodpovedajú jeho príjmom. "Krajský súd v Bratislave patrí z hľadiska torpédovania spravodlivosti k najhorším," skonštatoval Baránik. Zároveň plánuje otázku majetkových pomerov sudcu predložiť na pôde parlamentného výboru pre nezlučiteľnosť funkcií.

Sudca musí podozrenia vysvetliť

"Ministerka spravodlivosti sa s predsedom súdu Sádovským ešte minulý týždeň v piatok krátko stretla s tým, že v priebehu tohto týždňa očakáva od neho všetky informácie a vysvetlenia k podozreniam," uvádza sa v stanovisku rezortu spravodlivosti s tým, že jeho stanovisko ministerka dostala, rezort ho preskúma a k celej veci sa vyjadrí. Podľa spomínaného článku sudca vlastní niekoľko nehnuteľností a jeho synovia navštevujú súkromnú školu Cambridge International School, kde ročné školné predstavuje 27 500 eur pre oboch.

Viac k témam: Alojz Baránik, Ľuboš Sádovský, Lucia Žitňanská, MH manažment, Radomír Bžán
Zdroj: Webnoviny.sk - Baránik vyzýva ministerku Žitňanskú, aby odvolala sudcu Sádovského pre jeho majetkové pomery © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 153 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner