25. apríl 2024
Facebook
streda, 25 október 2017 19:00

Rastislav Blaško zostáva kandidátom na bratislavského župana, cíti podporu svojich voličov

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 25. októbra (WebNoviny.sk) - Kandidát na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) v novembrových voľbách do orgánov vyšších územných celkov (VÚC) Rastislav Blaško zostáva kandidátom.

Kandiduje bez ohľadu na výsledok

Povedal to na tlačovej konferencii s tým, že sa tak rozhodol aj preto, že jeho voliči, s ktorými je v kontakte, mu vyjadrili podporu. “A budú ma podporovať aj naďalej, aby som zostal aj naďalej kandidátom na post predsedu BSK. Budem teda kandidovať bez ohľadu na výsledok,“ povedal ďalej Blaško. Dodal, že kandidovať naďalej bude aj za poslanca BSK za mesto Pezinok. Odporúčame:
Župné voľby do VÚC 2017: Kandidáti na predsedu BSK Bratislavského samosprávneho kraja

Sedemnásť kandidátov na post predsedu BSK

Na post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja v nadchádzajúcich voľbách do orgánov VÚC okrem Rastislava Blaška kandiduje ďalších šestnásť kandidátov, a to podnikateľ Jozef Danko (nezávislý), súčasný predseda BSK Pavol Frešo (nezávislý), bývalý primátor Bratislavy Milan Ftáčnik (nezávislý), novinár Ľubomír Huďo (nezávislý), podnikateľ Martin Jakubec (nezávislý), starosta Mestskej časti Bratislava - Nové Mesto Rudolf Kusý (nezávislý), starosta Mestskej časti Bratislava-Vajnory Ján Mrva (nezávislý), bratislavský mestský poslanec Jozef Uhler (nezávislý). Koalícia strán Sloboda a Solidarita (SaS), Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a NOVA, Strana maďarskej komunity (SMK), Občianska konzervatívna strana (OKS), Zmena zdola a Demokratická únia Slovenska postavila ako svojho kandidáta poslanca NR SR za SaS Juraja Drobu, za Stranu zelených Slovenska (SZS) kandiduje jej predsedníčka Natália Hanulíková, pedagóg Marián Leinerovič kandiduje za Nový parlament, publicistu Daniela Krajcera podporujú strany Most-Híd, SKOK - Európski liberálni demokrati a Strana zelených. Strana moderného Slovenska podporí farmaceuta Milana Lopašovského, SNS štátneho tajomníka MZVaEZ SR Lukáša Parízka, Komunistická strana Slovenska prekladateľa Jalala Suleimana a Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku kultúrno-osvetového pracovníka Andreja Trnovca. Kandidatúry na post predsedu BSK sa zatiaľ oficiálne vzdal Ľubomír Kolárik, ktorý kandidoval za Stranu zdravotne a sociálne znevýhodnených občanov. Voľby do vyšších územných celkov budú 4. novembra. Poslanci NR SR na jar schválili novelu zákona o podmienkach výkonu volebného práva, ktorá stanovuje jednokolovú voľbu predsedov samosprávnych krajov. To znamená, že predsedom samosprávneho kraja sa stane ten z kandidátov, ktorý získa najviac platných hlasov.

Viac k témam: BSK Bratislavský samosprávny kraj, Rastislav Blaško, Župné voľby do VÚC 2017
Zdroj: Webnoviny.sk - Rastislav Blaško zostáva kandidátom na bratislavského župana, cíti podporu svojich voličov © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 221 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner