25. apríl 2024
Facebook
štvrtok, 26 október 2017 20:00

Exminister Pavol Rusko pôjde do väzby, dôvodom je podozrenie z ovplyvňovania svedkov

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 26. októbra (WebNoviny.sk) - Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Bratislava II vo štvrtok na neverejnom zasadnutí vzal exministra hospodárstva a podnikateľa Pavla R. do väzby. Odporúčame:
Aktualizované: V kauze obvineného Pavla Ruska bol podaný podnet na vzatie do väzby Ako novinárom povedal hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak, dôvodom je obava, že by obvinený mohol ovplyvňovať svedkov. Pavol R. podal proti rozhodnutiu sťažnosť, vecou sa teda v zákonnej lehote bude zaoberať odvolací súd. Obhajca Pavla R. Marek Para pre novinárov uviedol, že obvinený trvá na svojej nevine a odvolaciemu súdu sa budú snažiť vysvetliť, prečo sú obavy z možného ovplyvňovania svedkov neopodstatnené.

Spoluobvinení sú vo väzbe alebo väzení

Polícia bývalého ministra hospodárstva a podnikateľa Pavla R. zadržala v pondelok v súvislosti s obvinením z objednávky vraždy. V utorok vyšetrovatelia vypočuli dvoch spoluobvinených v tejto kauze, konkrétne Mikuláša Č. a Miloša K. Štvrtým obvineným v prípade je Róbert L. Všetci traja spoluobvinení v tomto prípade sú buď vo výkone trestu, alebo väzby, pričom sú spájaní s pôsobením v zločineckých skupinách.

Podozrenie z objednávky vraždy

Bývalý šéf TV Markíza Pavol R. je podozrivý z toho, že si v roku 1997 v podsvetí objednal vraždu svojej vtedajšej spoločníčky Sylvie Volzovej. Prípad rieši Národná kriminálna agentúra, podľa medializovaných informácií boli podnetom informácie od Mikuláša Č., ktorý si odpykáva doživotný trest. Pavol R. obvinenia odmieta.

Viac k témam: objednávka, Pavol Rusko, Polícia SR, súd, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - Exminister Pavol Rusko pôjde do väzby, dôvodom je podozrenie z ovplyvňovania svedkov © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 205 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner