23. apríl 2024
Facebook
utorok, 31 október 2017 17:00

V župných voľbách ide o dennodenný život, zdôrazňuje Kiska a varuje pred nárastom extrémizmu

Written by 
Rate this item
(0 votes)

NITRA 31. októbra (WebNoviny.sk) - K účasti na sobotňajších regionálnych voľbách vyzval prezident SR Andrej Kiska počas svojej návštevy Nových Zámkov a Nitry v utorok. V zozname kandidátov na županov aj poslancov je podľa neho veľa schopných ľudí, ktorí chcú posunúť regióny dopredu. Zároveň varoval pred nárastom extrémizmu. "Rastie nám extrémizmus a naši extrémisti sa aj v týchto voľbách aktivizujú. Ide o veľmi profesionálnu a nebezpečnú politickú silu, ktorá nás chce dostať z Európskej únie, ktorá by nám nanovo najradšej postavila hranice a spravila z nášho moderného Slovenska nacionalistický, xenofóbny štát," zdôraznil Kiska. Slováci podľa neho nesmú dať v župných voľbách signál, že týmto smerom by sa krajina mala uberať.

Extrémisti sa mobilizujú pred voľbami

Prezident poukázal na to, že extrémisti sa výrazne mobilizujú pred voľbami aj v Nitrianskom kraji, kde už v súčasnosti nie je aktuálnou témou pred regionálnymi voľbami vyťahovanie tzv. "maďarskej karty, ako to bolo v minulosti". " Odporúčame:
Kiska: Značka Československo vzbudzovala rešpekt, boli sme ostrovom demokracie v strednej Európe Historicky nikdy sme nemali medzi Slovenskom a Maďarskom také dobré vzťahy a maďarská karta tu už nezohráva žiadnu úlohu," povedal Kiska. Vyzdvihol, že pri návšteve južných okresov už v súčasnosti necítiť žiadne národnostné pnutie. Ľudia si podľa neho musia uvedomiť, že v župných voľbách ide o ich dennodenný život a o to, "aké máme stredné školy, aké máme cesty, ako funguje kultúra, divadlá, galérie". Slovensku sa podľa Kisku darí, no občania v regiónoch to reálne necítia. Krajina sa potýka s množstvom problémov, v ľuďoch rastie vzdor a ten je hybnou silou pre extrémizmus.

Učiteľské povolanie nie je atraktívne

"Nebude úspešné Slovensko, pokiaľ nebudú úspešné regióny. A úspešné regióny - to sú župné voľby, to sú naši poslanci v župách a župani," prízvukoval. Sám pôjde v sobotu voliť v Prešovskom kraji. Meno kandidáta na župana, ktorému dá hlas, však neprezradil. Odporúčame:
Prezident Kiska venoval plat rodinám opatrovateliek, ktoré zahynuli pri nehode Kiska sa v utorok vo fotogalérii Trafačka v Nitre stretol s osobnosťami spoločenského života v Nitre, s ktorými diskutoval na tému nárastu extrémizmu. Ten podľa neho vzrastá nielen u mladých ľudí, ale napríklad aj medzi učiteľmi. "Moje smutné zistenie je, že desať až 15 percent učiteľov má extrémistické názory," skonštatoval. Vyplýva to podľa neho z toho, že povolanie učiteľa v súčasnosti nie je lukratívne a za učiteľov idú aj takí, ktorí "nie sú práve najkvalitnejší". Učitelia pritom majú na mladých ľudí veľký vplyv, podčiarkol prezident. Za nárastom extrémizmu vidí znechutenie ľudí z korupcie, z politiky. Zároveň vyzval aj médiá, aby neumožňovali šíriť nenávisť v komentároch pod rôznymi blogmi, pretože šírenie nenávisti pokladá za veľmi nebezpečný jav pre spoločnosť. Aktívnejšia v tomto smere by podľa neho mala byť aj cirkev. "Chýba mi hlas cirkvi, ktorá by jasne povedala, že toto nie je to, s čím sa stotožňujeme," podčiarkol.

Viac k témam: Andrej Kiska, extrémizmus, nitra, prezident SR, učitelia, Župné voľby do VÚC 2017
Zdroj: Webnoviny.sk - V župných voľbách ide o dennodenný život, zdôrazňuje Kiska a varuje pred nárastom extrémizmu © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 152 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner