23. apríl 2024
Facebook
utorok, 31 október 2017 19:00

Fico sa stretol s hlavným vyjednávačom EÚ pre brexit, hovorili o Slovákoch vo Veľkej Británii

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 31. októbra (WebNoviny.sk) - Predseda vlády SR Robert Fico v utorok rokoval s hlavným vyjednávačom EÚ pre brexit Michelom Barnierom. Odporúčame:
Premiér Fico sľúbil aktivistom pravidelnú komunikáciu a milióny eur na diaľnicu D1 a D3 Ako agentúru SITA informoval Tlačový odbor Úradu vlády SR, krátke stretnutie sa namiesto pôvodne avizovaného Úradu vlády SR uskutočnilo na pôde ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí v Palugyayovom paláci z dôvodu náhlej zmeny pracovného programu premiéra. Témou diskusie Fica a Barniera bolo predovšetkým postavenie Slovákov v Británii, a to najmä v súvislosti s odchodom Spojeného kráľovstva z EÚ. Odporúčame:
Minister pre brexit si vyrobil poriadne faux pas, o Československu sa vyjadril ako o súčasnom štáte "Premiér opätovne zdôraznil, že pre Slovensko je kľúčové, aby jeho občania, ktorí v súčasnosti pracujú a žijú v Spojenom kráľovstve, mali zachované rovnaké postavenie a práva, ako je to v prípade britských občanov," informuje Úrad vlády SR. Predseda vlády zároveň vyjadril presvedčenie, že konečná dohoda o vystúpení Spojeného kráľovstva bude viesť k vyváženým vzťahom a v žiadnom prípade nesmie mať za následok horšie postavenie a podmienky pre občanov EÚ vo vzťahu k Británii.

Viac k témam: brexit, Michel Barnier, Robert Fico
Zdroj: Webnoviny.sk - Fico sa stretol s hlavným vyjednávačom EÚ pre brexit, hovorili o Slovákoch vo Veľkej Británii © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 323 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner