25. apríl 2024
Facebook
sobota, 04 november 2017 21:00

Volebná účasť podľa predsedu Bárányho by nemala byť nižšia ako v predchádzajúcich voľbách do VÚC

Written by 
Rate this item
(0 votes)
Voľby do orgánov samosprávnych krajov prebiehajú v zásade pokojne a usporiadane, potvrdil na tlačovej besede predseda štátnej volebnej komisie Eduard Bárány. Niekoľko desiatok podnetov, ktoré komisia zaznamenala, majú podľa Barányho miestny charakter. Nemyslí si, že by mohli ohroziť dôveryhodnosť a korektnosť volieb ako celku, zdôraznil. Týkali sa predovšetkým porušenia volebného moratória a nedovoleného vedenia volebnej kampane, niektoré sa týkali drobných administratívnych nezrovnalostí v niektorých volebných komisiách, ktoré sa riešili prakticky okamžite, dodal. Zobraziť fotogalériu k článku:
Župné voľby do VÚC 2017

Účasť je druhá v poradí za eurovoľbami

Čo sa týka účasti, predseda štátnej volebnej komisie uviedol, že všade sú to dvojmiestne čísla a väčšinou sa nezačínajú jednotkou. Účasť nebude dramaticky vysoká ale nemyslí, že by mala klesnúť v tomto type volieb oproti minulosti. Odporúčame:
Online: Župné voľby do VÚC 2017 Žiaľ, voľby do orgánov samosprávnych krajov sú, pokiaľ ide o nízku účasť, druhé v poradí za eurovoľbami, zdôraznil. Riaditeľka odboru volieb, referenda a politických strán Sekcie verejnej správy Ministerstva vnútra (MV) SR Eva Chmelová potvrdila, že v niekoľkých okrskov v trenčianskom kraji vypadla elektrika, situáciu komisia bude riešiť.

Oficiálne výsledky budú v nedeľu

Volebné miestnosti budú otvorené do 22:00, pravdepodobne s výnimkou tých, kde zaznamenali výpadok elektriny. Svoje právo voliť a rozhodnúť o tom, kto bude zastupovať ich záujmy najbližších päť rokov v orgánoch samosprávnych krajoch, má približne 4 435 000 voličov. Priebežné výsledky volieb bude Štatistický úrad SR zverejňovať na webe http://www.volbysr.sk. Prvé údaje zo zápisníc okrskových volebných komisií by mohli byť známe okolo 22:30. Oficiálne výsledky vyhlási Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán v nedeľu.  

Viac k témam: Župné voľby do VÚC 2017
Zdroj: Webnoviny.sk - Volebná účasť podľa predsedu Bárányho by nemala byť nižšia ako v predchádzajúcich voľbách do VÚC © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 258 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner