26. máj 2024
Facebook
streda, 03 január 2018 16:00

Nákladné vozidlá pre husté sneženie cez Šturec, Donovaly a Šútovce nepustia

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 3. januára (WebNoviny.sk) - Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až vlhký, informuje Slovenská správa ciest.

Na ceste II/531 je poľadovica

Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. Na území stredného a východného Slovenska je povrch vozoviek ciest II. a III. triedy miestami pokrytý vrstvou kašovitého až utlačeného snehu do troch centimetrov. Na ceste II/531 v okrese Rimavská Sobota je poľadovica. Horské priechody (HP) sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, okrem HP Huty, Herlianske Sedlo, Vrchslatina, Podspády a Kremnické Bane, ktoré majú povrch vozoviek pokrytý vrstvou kašovitého alebo utlačeného snehu do troch centimetrov. Na HP Zbojská sa nachádza miestami zľadovatený sneh do jedného centimetra.

Na cestu II/584 len so snehovými reťazami

Zvýšená opatrnosť pre dopravnú nehodu na 65 km D1, v smere Piešťany - Trnava a na D1 (Hlohovec - Červeník) v lokalite Hlohovec - smer Trnava. Pre silné sneženie alebo hmlu je dohľadnosť do 100 m v lokalitách Kremnička, Banská Bystrica, Vígľaš, Dobrá Niva, Hronská Breznica, Stráže, Zvolenská Slatina, Zvolen - SSÚR, Banská Belá, Detva, Medzilaborce, Tornaľa, Stožok a Jelšava. Cesta II/584 Srdiečko - Bystrá je zjazdná iba so snehovými reťazami. HP Šturec (cesta I/14), HP Donovaly (I/59) a HP Šútovce (cesta III/1774) sú uzatvorené pre nákladné vozidlá nad 10 m dĺžky pre husté sneženie. Cesty II/549 Úhorná - Krásnohorské Podhradie a III/3227 Hrabušická Píla - Stratená sú uzatvorené pre všetku dopravu. Cesty sú v zimnom období neudržiavané.

Viac k témam: sneženie, zjazdnosť ciest
Zdroj: Webnoviny.sk - Nákladné vozidlá pre husté sneženie cez Šturec, Donovaly a Šútovce nepustia © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 212 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner