18. február 2019
Facebook
streda, 14 február 2018 17:00

Opozícia robila podľa Bugára hystériu, Galko sa však funkcie predsedu vo výbore vzdať nemieni

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 14. februára (WebNoviny.sk) - Vládni poslanci ukázali, že im ide o ich marketing, o politický lynč ich politického súpera. Povedal to v stredu novinárom poslanec Ľubomír Galko po tom, čo sa nekonalo plánované rokovanie o údajnom zneužívaní vojenského obranného spravodajstva v prospech strany Sloboda a Solidarita.

Zdravotné problémy exministra

Dôvodom presunutia tohto bodu programu podľa koaličných poslancov sú zdravotné problémy Galka. "Ja som bol pripravený odpovedať na všetky otázky. Nie som bezruký ani beznohý, moje zdravotné problémy nesúvisia s tým, čo prerokúvame v NR SR," uviedol s tým, že nemá také zdravotné obmedzenia, ktoré by mu v práci bránili. "Je to nekorektné voči mne, vzniesli vážne obvinenia voči mne a ja sa budem snažiť sa brániť," povedal a dodal, že mu zobrali možnosť obhájiť sa v pléne. Odporúčame:
Rokovanie o nelegálnom odpočúvaní otvoria na ďalšej schôdzi, Galko sa má vzdať miesta vo výbore Výzvu vládnych poslancov, aby sa vzdal funkcie predsedu Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti NBÚ Galko neposlúchne. Podľa neho rokovanie tohto výboru býva tri až štyrikrát do roka a do marcovej schôdze parlamentu nie je zasadnutie výboru ani naplánované. "Určite sa nebudem ničoho vzdávať," podotkol. Myslí si, že robotu vykonáva dobre a nič mu v jej výkone nebráni. "Ak majú záujem, môžu ma odvolať," povedal.

Opozícii vyšli v ústrety

Podpredseda SaS Galko priblížil, že začiatkom januára mu lekári diagnostikovali pomerne dosť veľký nádor. "Bol zhubný, potvrdila to histológia, všetko ostatné bude len nasledovať," vysvetlil s tým, že predpovede lekárov sú optimistické. "Je to rakovina hrubého čreva v štádiu, keď lekári tvrdia, že to vieme vyriešiť," dodal s tým, že napriek tomu sa pre neho v pracovnej oblasti nič nemení a nemieni prestať pranierovať škandály súčasnej vládnej koalície. Odporúčame:
Akou slobodou je odpočúvanie ľudí, pýta sa Fico a neakceptuje správanie exministra Galka Podpredseda parlamentu Béla Bugár (Most-Híd) zdôvodnil rozhodnutie nezaoberať sa Galkom s tým, že opozícii vyšli v ústrety. "Opozícia nás nazývala, že sme hyeny, keď ideme o tom rokovať, tak sme ustúpili," uviedol a podotkol, že opozícia robila hystériu. Ak Galko neustúpi z funkcie predsedu výboru, koaliční poslanci prídu len pred výbor. "Nepôjdu do vnútra a výbor bude nefunkčný, to bude jeho zodpovednosť," dodal.

Viac k témam: Béla Bugár, Ľubomír Galko, Most-Híd, SaS Sloboda a Solidarita
Zdroj: Webnoviny.sk - Opozícia robila podľa Bugára hystériu, Galko sa však funkcie predsedu vo výbore vzdať nemieni © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 80 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner