26. október 2020
Facebook
streda, 25 apríl 2018 12:00

Aktualizované: Vláda schválila vyslanie slovenských vojakov do Pobaltia, budú súčasťou obrannej stratégie NATO

Written by 
Rate this item
(0 votes)

  • aktualizované 25. apríla 11:19
BRATISLAVA 25. apríla (WebNoviny.sk) - Vláda SR na stredajšom rokovaní odobrila vyslanie slovenských vojakov do Litvy, Lotyšska, Estónska a Poľska v rámci kolektívnej obrannej stratégie Severoatlantickej aliancie (NATO).

Aspekt odstrašenia schválený vo Walese

Návrh predložilo Ministerstvo obrany SR spoločne s Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR s tým, že Slovenská republika pošle do týchto krajín približne 152 vojakov. Odporúčame:
Slovensko môže od USA získať milióny eur na modernizáciu leteckých základní Sliač a Kuchyňa Ako sa uvádza v predloženom materiáli, súčasťou obrannej stratégie NATO je aj takzvaný aspekt odstrašenia, ktorý bol schválený na summite vo Walese ešte v roku 2014. Jeho cieľom je zabezpečiť pripravenosť aliancie reagovať rýchlo a účinne na prípadné bezpečnostné hrozby.

Do oblasti aj slovenská technika

Najzásadnejším rozhodnutím podľa schváleného dokumentu v oblasti posilnenia kolektívnej obrany bolo schválenie Posilnenej predsunutej prítomnosti NATO v Poľsku, Litve, Lotyšsku a Estónsku formou rozmiestnenia jednej mnohonárodnej práporovej skupiny v každom z uvedených štátov. Ozbrojené sily SR do oblasti okrem vojakov vyšlú aj do 36 kusov kolesovej armádnej techniky, do 17 kusov pásovej techniky, do 354 ručných zbraní, dve odpaľovacie zariadenia, dva granátomety, jeden mínomet a muníciu potrebnú na výcvik či vytvorenie potrebných zásob.  

Viac k témam: Most-Híd, NATO, Ozbrojené sily SR, splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity, triedenie odpadu, Vláda SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Aktualizované: Vláda schválila vyslanie slovenských vojakov do Pobaltia, budú súčasťou obrannej stratégie NATO © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 66 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner