26. október 2020
Facebook
streda, 25 apríl 2018 13:00

Denisa Saková ako štátna tajomníčka skončila, pretože má byť ministerkou vnútra

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 25. apríla (WebNoviny.sk) - Denisu Sakovú (Smer-SD) v stredu vláda odvolala z funkcie štátnej tajomníčky ministerstva vnútra. Dôvodom je, že vo štvrtok by ju prezident mal vymenovať za ministerku vnútra. Vedením ministerstva je momentálne poverený premiér Peter Pellegrini. Prvým ministrom vnútra v jeho vláde bol Tomáš Drucker, ten však po troch týždňoch sám podal demisiu.

Pravá ruka exministra Kaliňáka

Nominácia Sakovej sa nepáči prezidentovi Andrejovi Kiskovi, podľa ústavy ju však musí vymenovať. Saková bola dlhé roky štátnou tajomníčkou ministerstva vnútra, hovorí sa o nej ako o pravej ruke Roberta Kaliňáka. Odporúčame:
Saková je problematickejšia ako Drucker, tvrdí politológ na jej nomináciu na ministerku vnútra Saková mala na starosti IT tendre a reformu verejnej správy ESO. Ako v utorok povedala pre médiá, s prezidentom sa rozprávala aj práve o IT kauzách, za ktoré je kritizovaná.

Expremiér Fico o Sakovej a Pellegrinim

V roku 2017 videl predseda Smeru Robert Fico v Sakovej a Petrovi Pellegrinim nastupujúcu generáciu v Smere-SD. Za nastupujúcu generáciu ich označil vtedy vo videu, ktoré zverejnil na sociálnej sieti. Odporúčame:
Saková je profesionálka a funkciu ministerky vnútra zvládne, tvrdí expremiér Fico „Chcem prejsť celé Slovensko. Nebudem chodiť sám. Pozval som niektorých predstaviteľov z nastupujúcej generácie Smeru-SD, aby chodili so mnou. V Martine sa budem tešiť zo spoločnosti Petra Pellegriniho a rovnako bude so mnou štátna tajomníčka Denisa Saková, ktorá sa sústredí na témy typické pre tento rezort, najmä reformu verejnej správy. Bude to dobrá partia. Môžeme urobiť kus dobrej roboty,“ uviedol vtedy Fico vo videu.

Viac k témam: Andrej Kiska, Denisa Saková, ministerstvo vnútra SR, Peter Pellegrini, reforma verejnej správy ESO, Robert Kaliňák, Vláda SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Denisa Saková ako štátna tajomníčka skončila, pretože má byť ministerkou vnútra © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 76 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner