21. jún 2024
Facebook
utorok, 01 máj 2018 12:00

Strane SaS pripomína prepúšťanie v RTVS normalizačné čistky, Rezník sa vraj vôbec nezmenil

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 1. mája (WebNoviny.sk) - Podľa strany Sloboda a Solidarita prepúšťanie dlhoročných redaktorov ako trest za ich vyjadrenie nesúhlasu s pomermi v RTVS pripomína normalizačné čistky.

Hazard s dôverou koncesionárov

Liberáli považujú aktuálnu situáciu vo verejnoprávnom médiu za kritickú a generálneho riaditeľa Jaroslava Rezníka vyzývajú, aby prestal hazardovať s dôverou koncesionárov k RTVS. Uvádza sa to v oficiálnom stanovisku strany, ktoré agentúre SITA poskytla hovorkyňa Katarína Svrčeková. „Vždy sme rešpektovali úlohu a poslanie nezávislého verejnoprávneho média. Nad súčasnou situáciou preto nemôžeme mávnuť rukou a tváriť sa, že sa nič nedeje,“ uviedla poslankyňa Národnej rady SR za SaS Renáta Kaščáková.

Naplnenie obáv

Podľa SaS sa napĺňajú obavy, ktoré vznikli hneď po voľbe nového generálneho riaditeľa. „Jaroslav Rezník sa nezmenil. Ako niekdajší riaditeľ Slovenského rozhlasu počúval priania HZDS. Neskôr, špeciálne pred voľbami, z pozície riaditeľa tlačovej agentúry TASR poklonkoval Dankovej SNS. Dnes robí všetko pre to, aby uspokojil chúťky tých, ktorí ho do čela dostali, a televíziu riadi podľa hlúpeho koaličného strihu,“ dodala Kaščáková. Odporúčame:
Sulíkova SaS viní členov rodiny Richterovcov, že vlastným neziskovkám pridelili dotácie Opozičná strana dôrazne žiada tak generálneho riaditeľa, ako aj riaditeľa sekcie spravodajstva a publicistiky a vedúcich odborov rozhlasového a televízneho spravodajstva, aby sa k situácii postavili čelom, vysvetlili koncesionárom dôvody svojho konania a prestali svoje zastrašovacie metódy zakrývať trápnou formulkou: „Interné manažérske rozhodnutia, ktoré súvisia so zabezpečením programovej služby v oblasti spravodajstva, RTVS komentovať nebude.“ Strana SaS tiež uviedla, že podporuje všetkých odvážnych a čestných novinárov, ktorí majú nezastupiteľnú rolu v demokratickej spoločnosti.

Viac k témam: Jaroslav Rezník, médiá, novinár, Renáta Kaščáková, RTVS Rozhlas a televízia Slovenska, SaS Sloboda a Solidarita
Zdroj: Webnoviny.sk - Strane SaS pripomína prepúšťanie v RTVS normalizačné čistky, Rezník sa vraj vôbec nezmenil © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 109 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner