14. október 2019
Facebook
piatok, 01 február 2019 13:00

Bratislavské Staré Mesto zatiaľ Propeler neprenajme, starostka Aufrichtová zrušila súťaž

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 1. februára (WebNoviny.sk) - Starostka mestskej časti Bratislava – Staré Mesto Zuzana Aufrichtová zrušila verejnú obchodnú súťaž na nájom nehnuteľnosti Propeler v Bratislave. Ako agentúru SITA informoval hovorca starostky Matej Števove, dôvodom zrušenia boli procesné chyby pri vyhodnocovaní vzhľadom na to, že uchádzači nesplnili požadované podmienky a tiež početné námietky účastníkov k vyhodnoteniu súťaže.

Päť uchádzačov

Súťaž bola vyhlásená rozhodnutím starostu 26. októbra 2018, o jej zrušení starostka rozhodla vo štvrtok. Na súťaži sa zúčastnilo päť uchádzačov. "Súťažné návrhy č. 2 a č. 4 neboli podané podľa požiadaviek vyhlasovateľa. Súťažný návrh mal byť doručený v zalepenej obálke bez uvedenia odosielateľa s označením Verejná obchodná súťaž – Propeler, NEOTVÁRAŤ, v ktorej mala byť vložená ďalšia zalepená, neporušená, nepriehľadná obálka s názvom ´Identifikácia navrhovateľa´ s identifikačnými informáciami o navrhovateľovi podľa rozhodnutia, ktorým bola súťaž vyhlásená. Súťažné návrhy č. 2 a č. 4 nesplnili túto podmienku, ich identifikačné údaje neboli oddelené od súťažného návrhu a preto boli ich návrhy zo súťaže vyradené," vysvetľuje tlačová správa.

Ďalšie nedostatky

Pri otváraní obálok s identifikáciou navrhovateľa zistila komisia nedostatky pri ďalších uchádzačoch – uchádzači s č. 1, 4 a 5 nepredložili kompletné čestné vyhlásenia. "Predložili čestné vyhlásenia iba v časti o neexistencii finančných alebo iných neusporiadaných záväzkov voči mestskej časti, hlavnému mestu Bratislave, Sociálnej poisťovni, ktorejkoľvek zdravotnej poisťovni alebo daňovému úradu. Vyhlásenie deklarujúce, že uchádzač alebo subjekt vstupujúci do zmluvného vzťahu s mestskou časťou Bratislava – Staré Mesto, ani akýkoľvek iný subjekt s personálnym, prípadne majetkovým prepojením na tieto subjekty nemá nevyrovnané záväzky po lehote splatnosti voči mestskej časti Bratislava – Staré Mesto, predložené nebolo," dodáva sa v tlačovej správe. Keďže by takto v súťaži ostal iba jeden navrhovateľ, rozhodla sa starostka verejnú obchodnú súťaž zrušiť.

Viac k témam: prenájom, Propeler, verejná súťaž
Zdroj: Webnoviny.sk - Bratislavské Staré Mesto zatiaľ Propeler neprenajme, starostka Aufrichtová zrušila súťaž © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 107 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner