01. jún 2020
Facebook
piatok, 01 február 2019 15:00

Video: Polícia pripravuje novinky pre enormný nápor cudzincov na Slovensku

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 1. februára (WebNoviny.sk) - Počet legálne žijúcich cudzincov na Slovensku enormne narastá, s čím sa zvyšuje vyťaženosť administrácie na policajných oddeleniach. Ako uvádza oficiálna stránka Polície Slovenskej republiky, na Slovensku žije legálne 120-tisíc cudzincov, 65 300 z nich pochádza mimo Európskej únie.

Organizačné zmeny

Po prvýkrát je ich viac ako tých z Európskej únie. Z roka na rok sa počet udelených pobytov cudzincom zvyšuje o 10 až 15 percent. Za šesť rokov sa počet legálne žijúcich cudzincov v SR zdvojnásobil. Len za minulý rok musela polícia spracovať 38 600 žiadostí o pobyt. Preto už pripravila niekoľko opatrení a ďalšie pripravuje. Základom je zvýšiť kvalitu služieb, ale aj poskytnúť pracovný komfort policajtom. Ako na facebookovej stránke uviedol riaditeľ Úradu hraničnej a cudzineckej polície Ladislav Csémi, postupne rozširovali stránkové pracoviská v Bratislave, v Michalovciach a v Prešove. Uskutočnili organizačné zmeny na Úrade hraničnej a cudzineckej polície, vykonali legislatívne zmeny a od januára zaviedli systematické prerozdelenie spisov medzi jednotlivými oddeleniami cudzineckej polície.

Novela zákona o pobyte cudzincov

Polícia zaevidovala neúmerný nárast a zároveň neúmerný tlak na vybavovací proces aj vzhľadom na uvedené počty žiadostí o pobyt a náročný proces právneho konania. "Preto pracujeme na opätovnej novele zákona o pobyte cudzincov s cieľom uľahčenia vybavovacieho procesu. Pokračovať budeme aj v prestavovaní priestorov oddelení cudzineckej polície v Dunajskej Strede a v Žiline, a do troch mesiacov otvoríme nové oddelenie v Ružomberku, tak, aby všetky oddelenia spĺňali štandardy stránkových pracovísk a zlepšili prostredie nielen pre žiadateľov, ale aj pre policajtov. V priebehu niekoľkých týždňov predstavíme aj celoslovenský objednávací systém pre všetky kategórie cudzincov s tým, že to doposiaľ bolo možné len pre zamestnancov strategických podnikov. Týmito opatreniami chceme dosiahnuť primerané poskytnutie služieb pri udeľovaní pobytov, avšak pri dodržaní zásad bezpečnosti SR a riadenej migrácie, čo je našou prvoradou úlohou," avizoval Csémi.

Viac k témam: Európska únia, Polícia SR, Úrad hraničnej a cudzineckej polície
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Polícia pripravuje novinky pre enormný nápor cudzincov na Slovensku © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 115 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner