04. jún 2020
Facebook
piatok, 01 február 2019 20:00

Chorobnosť na chrípku stúpla o 62 percent, respiračné ochorenia postihli najmä deti

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 1. februára (WebNoviny.sk) - V piatom kalendárnom týždni bolo hlásených 75 668 akútnych respiračných ochorení (ARO), chorobnosť tak v porovnaní s predchádzajúcim týždňom stúpla o 24,6 percenta.

Ochorenia hlásilo viac ako 50 percent lekárov

Ako agentúru SITA informoval hlavný hygienik Ján Mikas, najvyššiu chorobnosť zaznamenali v Bratislavskom kraji, najnižšiu v Trenčianskom kraji. Najčastejšie postihli respiračné ochorenia deti do päť rokov. Komplikáciu lekári zaznamenali u 1 717 osôb, čo je 2,3 percenta zo všetkých ARO. Medzi najčastejšie komplikácie patrili zápaly prínosových dutín (897). Ochorenia hlásilo 59 percent všeobecných lekárov pre deti a dorast a 50 percent všeobecných lekárov pre dospelých.

Najviac chorých bolo v Trnavskom kraji

Lekári v 5. týždni nahlásili aj 10 286 chorých na chrípku a chrípke podobné ochorenia, čo predstavuje 13,6 percenta z celkového počtu hlásených ARO. V porovnaní s predchádzajúcim týždňom chorobnosť stúpla o 62 percent. Najviac chorých bolo v Trnavskom kraji, najmenej v Košickom kraji. Na chrípku najviac ochoreli deti do päť rokov. Vyučovanie počas tohto týždňa prerušili v 190 výchovno-vzdelávacích zariadeniach. Išlo o 119 materských škôl (35 v Košickom kraji, 25 v Prešovskom kraji, 18 v Trnavskom kraji, 13 v Banskobystrickom kraji, desať v Trenčianskom kraji, deväť v Nitrianskom kraji, sedem v Žilinskom kraji, dve v Bratislavskom kraji), 65 základných škôl (25 v Prešovskom kraji, 17 v Košickom kraji, deväť v Banskobystrickom kraji, šesť v Trnavskom kraji, päť v Nitrianskom kraji, tri v Žilinskom kraji), dve spojené základné školy s materskou školou (jedna v Bratislavskom a jedna v Trenčianskom kraji) a štyri stredné školy (dve z Košického a dve z Prešovského kraja).

Viac k témam: akútne respiračné ochorenia (ARO), chorobnosť, lekári
Zdroj: Webnoviny.sk - Chorobnosť na chrípku stúpla o 62 percent, respiračné ochorenia postihli najmä deti © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 264 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner