13. júl 2020
Facebook
sobota, 02 február 2019 11:00

Na niektorých horských priechodoch je utlačený sneh, cestári upozorňujú aj na poľadovicu

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 2. februára (WebNoviny.sk) - Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, miestami suchý, informuje Slovenská správa ciest na svojej webovej stránke. Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. V hornatejších oblastiach stredného Slovenska sú vozovky miestami pokryté vrstvou čerstvého, kašovitého, utlačeného až zľadovateného snehu hrúbky 1-3 cm, miestami, najmä na cestách nižších kategórií do 4-5 cm. Všetky horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. Na horských priechodoch (HP) Vrchslatina, Podspády, Huty, Vernár, Súľová, Grajnár, Donovaly, Čertovica, Besník, Zbojská, Šturec, Látky-Prašivá, Fačkov, Chorepa je na vozovke miestami kašovitý alebo utlačený sneh 1-3 cm, na HP Dobšiná je čerstvý sneh 2 cm. Na HP Cukmantel a Herlianske sedlo je utlačený sneh 4-5 cm.

Upozornenie pre vodičov

POZOR! Poľadovica na úseku cesty II/527 Veľký Krtíš - Dačov a na cestách III. triedy v okolí Veľkého Krtíša a Čeboviec. Na cestách III/1146 Skalica-Radošovce, III/1123 Koválovec, II/590 Holíč- Šaštín-Stráže, III/1136 Radimov Štefanov sa tvoria snehové jazyky a záveje. Dohľadnosť do 100 m je v lokalitách Čertovica, Budimír, Štós a do 200 m v okolí Šturca. Zľadovatený sneh hrúbky 1-3 cm je na ceste II/558 Stakčín - Ulič a na cestách III. triedy v lokalitách Bytča, Makov, Stakčín, Turčianske Teplice, Belá, Martin, Rajec, Budatín, Levoča, Púchov, Svidník, Žilina. Snehové reťaze sú potrebné pre všetky vozidlá na ceste II/584 Srdiečko - Bystrá. Celú zimnú sezónu sú uzatvorené horské priechody: HP Fačkov (úsek cesty I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom) pre vozidlá nad 10 m, HP Veľké Pole (cesta II/512 Oslany - Cerová), HP Šútovce (cesta III/1774). HP Skýcov (II/511) pre vozidlá nad 3,5 t. Neudržiavané cesty v zime: II/549 v úseku Úhorná - Úhornianske sedlo - Krásnohorské podhradie, III/3227 v úseku Hrabušická Píla - Stratená (križovatka ciest I/67 a III/3227) a Herlianske Sedlo (II/576) sú uzatvorené pre všetku dopravu.


Viac k témam: horské priechody, poľadovica, sneh, snehové záveje, zjazdnosť ciest
Zdroj: Webnoviny.sk - Na niektorých horských priechodoch je utlačený sneh, cestári upozorňujú aj na poľadovicu © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 127 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner