Print this page
utorok, 05 február 2019 10:00

Košickí mestskí policajti vlani rozdali tisíce pokút, zasahovali aj pri opitých tínedžeroch

Written by 
Rate this item
(0 votes)
Košická mestská polícia vlani riešila 41 419 priestupkov. Ako vyplýva zo správy povereného náčelníka košickej mestskej polície Ladislava Suchého, evidovali 25 191 priestupkov v plynulosti a bezpečnosti cestnej premávky a 10 597 priestupkov, ktoré vznikli porušením ustanovení všeobecne záväzných nariadení. V blokovom konaní mestskí policajti riešili 15 812 priestupkov a uložili pokuty za 273 626 eur. V 23 771 prípadoch vec riešili napomenutím.

Opití tínedžeri

Počas roka 2018 príslušníci mestskej polície vykonali na celom území mesta Košice 95 preventívno-bezpečnostných akcií zameraných na boj proti alkoholizmu mladistvých a maloletých osôb a kontrolu dodržiavania zákazu konzumácie alkoholických nápojov na určených verejných priestranstvách. Príslušníci zistili 49 mladistvých a maloletých osôb, ktoré boli pod vplyvom alkoholického nápoja a 3 242 prípadov porušenia zákazu konzumácie alkoholických nápojov na určených verejných priestranstvách.

Znečistenie ulíc

Policajti vlani riešili 6 422 prípadov porušenia VZN o nakladaní s komunálnymi odpadmi a drobnými stavebnými odpadmi na území mesta Košice. V 267 prípadoch zistili porušenie ustanovení týkajúcich sa čistoty verejných priestranstiev, verejného poriadku a obmedzenia používania zábavnej pyrotechniky a v 4 591 prípadoch zistili porušenie zákona o priestupkoch - znečistenie verejného priestranstva, nedovolené zabratie verejného priestranstva a podobne.

Zákazy fajčenia

V súvislosti s ochranou nefajčiarov uskutočnili 192 preventívno-bezpečnostných akcií, ktoré boli zamerané na kontrolu dodržiavania zákazu fajčenia, pričom zistili 430 prípadov porušenia zákazu a 256 prípadov porušenia zákazu fajčenia vo vyhradenom priestore pred budovou košickej železničnej stanice. V 11 941 prípadoch inštalovali na osobné motorové vozidlá tzv. papuču. V 155 prípadoch odtiahli motorové vozidlo, ktoré bolo odstavené na komunikáciách v rozpore s ustanoveniami zákona o cestnej premávke, v 167 prípadoch odtiahli vozidlo tvoriace prekážku v cestnej premávke.

Viac k témam: pokuty, policajný zásah, polícia
Zdroj: Webnoviny.sk - Košickí mestskí policajti vlani rozdali tisíce pokút, zasahovali aj pri opitých tínedžeroch © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 104 times
Super User

Latest from Super User

Media

NULL

Image Gallery

NULL