01. október 2020
Facebook
utorok, 05 február 2019 16:00

Niektorí mestskí poslanci v Banskej Bystrici si prilepšia, na rokovaní si schválili odmeňovanie

Written by 
Rate this item
(0 votes)
Poslanci Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Banskej Bystrici na utorkovom rokovaní schválili Zásady odmeňovania poslancov. Ich základná mesačná odmena bude 225 eur. Súčasťou tohto bodu programu boli aj odmeny poslancov poverených vykonávaním občianskych obradov a členov komisií mestského zastupiteľstva, ktorí nie sú poslancami.

Niektorí si prilepšia

Nové zásady odmeňovania poslancov MsZ upravujú odmeňovanie poslancov, členov komisií, ktorí nie sú poslancami a odmeňovanie poslancov poverených vykonávaním občianskych obradov. Poslancom po novom prináleží za výkon poslaneckej funkcie paušálna mesačná odmena vo výške 80 percent z jednej dvanástiny základného mesačného platu primátora bez zvýšenia. Poslanci tak budú dostávať mesačnú odmenu 225 eur. Poslanec, ktorý vykonáva funkciu člena mestskej rady alebo predsedu komisie MsZ, dostane okrem základnej odmeny aj paušálnu mesačnú odmenu vo výške 20 percent z jednej dvanástiny mesačného platu primátora. Títo poslanci si tak prilepšia ešte o 57 eur mesačne.

Podmienka na získanie odmeny

Vzhľadom na to, že plat primátora sa odvíja od priemernej mzdy, ktorá sa zvyšuje, narásť by mali postupne aj odmeny poslancov. Členovia komisií MsZ, ktorí nie sú poslancami, dostanú odmenu 30 eur za každú účasť na zasadnutí príslušnej uznášaniaschopnej komisie. Poslanci poverení vykonávaním sobášov dostanú podľa nových zásad odmeňovania 10 eur za občiansky obrad. Zároveň im patrí ročný príspevok 270 eur na úhradu zvýšených výdavkov na ošatenie a úpravu zovňajšku, ktoré im vznikajú pre výkon občianskych obradov. Podmienkou na vyplatenie príspevku je vykonanie minimálne piatich sobášov za polrok.

Viac k témam: odmeny, odmeny poslancov, poslanci
Zdroj: Webnoviny.sk - Niektorí mestskí poslanci v Banskej Bystrici si prilepšia, na rokovaní si schválili odmeňovanie © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 94 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner