27. máj 2020
Facebook
štvrtok, 07 február 2019 12:00

Foto: Kancelárka Merkelová v Bratislave rokuje s premiérmi V4 a stretne sa aj s prezidentom Kiskom

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 7. februára (WebNoviny.sk) - Na Slovensko vo štvrtok prišla nemecká kancelárka Angela Merkelová. Dôvodom je bilaterálne rokovanie aj účasť na schôdzke premiérov Visegrádskej štvorky.

Pozvanie premiéra Pellegriniho

Merkelová prišla do Bratislavy na pozvanie premiéra Petra Pellegriniho, s ktorým rokuje dopoludnia. Popoludní sa stretne s prezidentom Andrejom Kiskom. S premiérom na Bratislavskom hrade hovorí o bilaterálnych otázkach, ale aj aktuálnej situácii v Európskej únii. Zobraziť fotogalériu k článku:
Angela Merkelová v Bratislave Následne nemecká kancelárka rokuje s premiérmi V4 - slovenským premiérom Pellegrinim, českým predsedom vlády Andrejom Babišom, maďarským premiérom Viktorom Orbánom a poľským šéfom vlády Mateuszom Morawieckim.

Výročie politických zmien v strednej Európe

Hlavnou témou je predovšetkým príprava nového viacročného finančného rámca EÚ na roky 2021 - 2027, nadchádzajúce voľby do Európskeho parlamentu či budúcnosť EÚ. Premiéri V4 si spolu s Angelou Merkelovou pripomenínajú aj 30. výročie politických zmien v strednej Európe. Angela Merkelová navštívila Bratislavu naposledy 20. októbra 2014. Vtedy jej ako tretej žene v histórii udelili čestný doktorát na Univerzite Komenského. Vo februári 2011 sa už raz v Bratislave zúčastnila na vrcholnej schôdzke krajín Visegrádskej skupiny.

Viac k témam: Európska únia, V4 Visegrádska štvortka
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Kancelárka Merkelová v Bratislave rokuje s premiérmi V4 a stretne sa aj s prezidentom Kiskom © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 99 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner