22. november 2019
Facebook
štvrtok, 07 február 2019 20:00

Kresák podľa informácii Matoviča vedome spolupracoval s ŠtB, nechce ho za ústavného sudcu

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 7. februára (WebNoviny.sk) - Poslanec NR SR za Most-Híd a kandidát na post ústavného sudcu bol vedomým spolupracovníkom ŠtB. Vyhlásil to poslanec NR SR a líder hnutia OĽaNO Igor Matovič v parlamentnej rozprave k návrhu na voľbu kandidátov na sudcov Ústavného súdu Slovenskej republiky. Matovič pripomenul, že na verejnom vypočutí kandidátov na post ústavných sudcov Kresák povedal, že bol sledovanou osobou, ale nikdy nespolupracoval vedome.

Má dôkaz z ÚPN

"Kresák bol preverovanou osobou, to priznal na verejnom vypočutí. Zabudol oznámiť, že bol aj vedomým spolupracovníkom ŠtB pod krycím menom ESTR," uviedol Matovič s tým, že má dôkaz z ÚPN, ktorý poskytol túto informáciu na základe infozákona. Podľa neho bol v spise vedený ako tajný spolupracovník Hlavnej správy rozviedky. "Podľa mojich informácií, spis bol skartovaný. Ale takzvaný podzväzok existuje v archíve v Prahe, k tomu sa chceme dostať," dodal Matovič. "Nemali by sme umožniť Kresákovi, aby kandidoval. Po odbornej stránke je jeden z najlepších, ale mali by sme pozerať aj na morálku a zdá sa mi, že nám niečo zatajil," vyhlásil líder hnutia. Zároveň povedal, že existuje teoretická možnosť, že vedomá spolupráca bola v skutočnosti nevedomou, ale Kresák túto informáciu pri verejnom vypočutí zatajil.

Kresák odmieta obvinenie

Poslanec Peter Kresák odmieta tvrdenie Matoviča. Pre agentúru SITA sa vyjadril v krátkosti s tým, že v piatok vystúpi v pléne parlamentu a vec objasní. Ako dodal, má k dispozícii dokumenty, ktoré potvrdzujú, že slová lídra hnutia OĽaNO nie sú pravdou. Rokovanie dnešného dňa 40. schôdze sa skončilo tajnou voľbou člena Rady pre štátnu službu, členov Rady Rozhlasu a televízie Slovenska, členov Správnej rady Tlačovej agentúry Slovenskej republiky a tiež voľbou člena Správnej rady Ústavu pamäti národa. O výsledku hlasovania bude predsedajúci schôdze informovať v úvode ôsmeho rokovacieho dňa, teda v piatok o deviatej hodine. Následne bude pokračovať rozprava k návrhu na voľbu kandidátov na sudcov Ústavného súdu Slovenskej republiky.

Viac k témam: Národná rada SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Kresák podľa informácii Matoviča vedome spolupracoval s ŠtB, nechce ho za ústavného sudcu © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 204 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner