26. september 2020
Facebook
piatok, 08 február 2019 14:00

Remišová vyzvala koalíciu, aby nerobila obštrukcie a zvolila 18 dobrých kandidátov na ústavných sudcov

Written by 
Rate this item
(0 votes)
Predsedníčka poslaneckého klubu OĽaNO Veronika Remišová vyzvala vládnu koalíciu, aby nerobila obštrukcie a zvolila 18 dobrých kandidátov na ústavných sudcov, z ktorých si prezident vyberie deväť.

Hazard s budúcnosťou Slovenska

Ako povedala v rozprave, snažiť sa vnášať politiku a osobný prospech do tejto voľby je hazard s budúcnosťou a s charakterom Slovenska. „V poslednom čase zaznievajú z vládnej koalície hlasy, že sa nepodarí zvoliť 18 kandidátov a Robert Fico už niekoľko mesiacov strašil ústavnou krízou. Dnes už vieme prečo. Vlastný prospech mu je prednejší ako osud a budúcnosť tejto krajiny. Pretože ak táto kríza nastane, bude umelo vyvolaná, pre ambície jedného človeka,“ vyhlásila Remišová, podľa ktorej vládna koalícia už 12 rokov vie, že 16. februára uplynie funkčné obdobie deviatich sudcov ústavného súdu. „My sme si všetkých kandidátov pozorne vypočuli a môžeme zodpovedne vyhlásiť, že medzi prihlásenými kandidátmi je 18 ľudí, ktorí spĺňajú odborné a ľudské predpoklady na danú funkciu. Sú medzi nimi výborní právnici a sú medzi nimi aj dobrí právnici,“ uviedla.

Rozhodnutie na tri volebné obdobia

Pre hnutie OĽaNO je podľa Remišovej dobré fungovanie Ústavného súdu SR kľúčovou záležitosťou. „Voľba ústavných sudcov je jedným z najdôležitejších okamihov tohto volebného obdobia. Teraz zvolíme kandidátov, z ktorých si prezident vyberie deviatich a novozvolení sudcovia budú 12 rokov určovať, akým smerom sa bude uberať výkon a ochrana práv občanov na Slovensku. Či budeme mať krajinu, kde sa ľudia môžu spoľahnúť, že ich ústavné práva sú garantované a spravodlivo uplatňované pre všetkých. Štát, kde vládne zákon a spravodlivosť,“ povedala. Podľa predsedníčky klubu OĽaNO nie je to voľba, ktorá je dôležitá len pre túto politickú zostavu. „Je to rozhodnutie na tri volebné obdobia. V čase, keď títo ľudia, ktorých si dnes zvolíme, budú odchádzať z ústavného súdu, deti, čo majú dnes šesť rokov, už budú dospelé,“ dodala.

Viac k témam: Národná rada SR, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, Ústavný súd SR, voľba ústavných sudcov
Zdroj: Webnoviny.sk - Remišová vyzvala koalíciu, aby nerobila obštrukcie a zvolila 18 dobrých kandidátov na ústavných sudcov © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 103 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner