29. september 2020
Facebook
piatok, 08 február 2019 14:00

Fico sa nevie vysporiadať so svojím konfliktom záujmov, uviedla Žitňanská

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 8. februára (WebNoviny.sk) - Expremiér Robert Fico (Smer-SD) sa počas dvoch týždňov nevie vysporiadať so svojím konfliktom záujmov v prípade kandidatúry na post ústavného sudcu. Uviedla to bývalá ministerka spravodlivosti a nezaradená poslankyňa Národnej rady SR Lucia Žitňanská. Tá navyše dodala, že tento faktor by mal Fica diskvalifikovať.

Sila Ústavného súdu SR

Žitňanská okrem iného spomenula aj silu Ústavného súdu SR, ktorý v závere januára tohto roka zrušil ústavný zákon parlamentu o bezpečnostných previerkach pre sudcov. "Silu tejto inštitúcie sme videli zrušením ústavného zákona. To je vážne rozhodnutie," uviedla. "Sledujeme politický chaos v tomto pléne a máme chaos z jedného jediného dôvodu, že jeden z kandidátov je v konflikte záujmu, s ktorým sa nevie vysporiadať," povedala Žitňanská.

Fico nie je radovým poslancom

Pripomenula tiež, že Robert Fico nie je radovým poslancom, pri ktorom stačí, ak nebude hlasovať sám za seba. "Hovoríme o predsedovi najsilnejšej politickej strany, ktorý sa zúčastňuje na Koaličných radách a je určujúcim hlasom pre kreovanie dohody tohto parlamentu, kto bude a nebude sudcom Ústavného súdu SR," dodala. Lucia Žitňanská tiež považuje zodpovednosť poslancov za podceňovanú. "My musíme niesť patričnú mieru zodpovednosti za svoje rozhodnutie. Ja nepodporím tajnú voľbu, pretože ak nie sú strany schopné rokovať otvorene a verejne, musia svoje účty skladať aspoň verejným hlasovaním," uzavrela.

Viac k témam: Národná rada SR, Ústavný súd SR, voľba ústavných sudcov
Zdroj: Webnoviny.sk - Fico sa nevie vysporiadať so svojím konfliktom záujmov, uviedla Žitňanská © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 101 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner