Print this page
utorok, 12 február 2019 19:00

Kotlebove bilbordy podľa EuroAWK neporušujú zákon, požiadali však o iný motív

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 12. februára (WebNoviny.sk) - Na základe analýzy spoločnosti EuroAWK vizuál - bilbord s textom „Rodina je muž a žena. Stop LGBT! Marian Kotleba, konečne slovenský prezident“ nie je v rozpore s platnou legislatívou Slovenskej republiky. Spoločnosť tak reagovala na postoje mimovládnych organizácií, ktoré vyjadrili znepokojenie nad uvedeným textom. "Napriek tomu sme však zadávateľa reklamy požiadali o dodanie nových plagátov s iným motívom. Po ich dodaní tieto následne využijeme na prelepenie predmetných plôch," informoval agentúru SITA obchodný riaditeľ spoločnosti Róbert Lenárt. Mimovládne organizácie Inštitút ľudských práv, Slovak Political Watchdog a Dúhové Slovensko odštartovali petíciu adresovanú firme, ktorá pútače prenajala, aby nenávistný obsah odstránila. Za prvý deň sa vyzbieralo viac ako 3 500 podpisov. Takisto podali v pondelok trestné oznámenie na stranu Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko a jej kandidáta Mariana Kotlebu za jeho predvolebné bilbordy. Znepokojenie nad bilbordami vyjadrilo aj viac ako 50 slovenských firiem, organizácií a inštitúcií, ktoré sa pripojili k Charte diverzity. Zdôraznili, že nenávistné prejavy, ktoré diskriminujú ľudí na základe ich veku, pohlavia, pôvodu, zdravotného stavu či sexuálnej orientácie, nemajú v slušnej spoločnosti miesto. Bilbordy podľa ich vyhlásenia porušujú Etický kódex reklamnej praxe, a to najmä článok, že reklama nesmie podporovať žiadnu formu diskriminácie.

VIAC O TÉME: PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2019 NA SLOVENSKUViac k témam: Dúhové Slovensko, Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko, Prezidentské voľby 2019 na Slovensku, SPW Slovak Political Watchdog
Zdroj: Webnoviny.sk - Kotlebove bilbordy podľa EuroAWK neporušujú zákon, požiadali však o iný motív © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 200 times
Super User

Latest from Super User

Media

NULL

Image Gallery

NULL