Print this page
piatok, 15 február 2019 14:00

V Trnavskom kraji zatvorili pre chrípku desiatky škôl, najviac chorých je medzi malými deťmi

Written by 
Rate this item
(0 votes)
V Trnavskom kraji v tomto týždni pre chrípku zatvorili 36 školských zariadení. K materským a základným pribudli prvýkrát v tomto roku aj tri stredné školy.

Nárast o 10 percent

Lekári v kraji zaznamenali počas týždňa 12 723 akútnych respiračných ochorení, z toho 2 267 chrípkových. V porovnaní s predchádzajúcim týždňom je to nárast o 10 percent pri respiračných ochoreniach a o 8,5 percenta pri chrípke. Najvyššia chorobnosť bola už tretí týždeň po sebe zaznamenaná v okrese Dunajská Streda. Z hľadiska veku je opäť najviac chorých medzi malými deťmi do päť rokov.

Zatvorili aj stredné školy

Z celkového počtu akútnych respiračných ochorení v 2,4 percenta prípadov hlásili komplikovaný priebeh, najčastejšie zápal prínosových dutín. Z hľadiska intenzity výskytu je chrípka v Trnavskom kraji na úrovni lokálnych epidémií. V okrese Trnava boli v tomto týždni pre vysoký počet chorých zatvorené tri materské, jedna základná a tri stredné školy, v okrese Galanta 13 materských a deväť základných škôl, v okrese Dunajská Streda jedna materská a tri základné školy, v okrese Senica jedna materská a jedna základná škola a v okrese Piešťany jedna základná škola.

Viac k témam: akútne respiračné ochorenia (ARO), chorobnosť, chrípka
Zdroj: Webnoviny.sk - V Trnavskom kraji zatvorili pre chrípku desiatky škôl, najviac chorých je medzi malými deťmi © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 112 times
Super User

Latest from Super User

Media

NULL

Image Gallery

NULL