14. október 2019
Facebook
piatok, 15 február 2019 18:00

V levočskej nemocnici platí zákaz návštev až do odvolania, dôvodom je vysoká chorobnosť

Written by 
Rate this item
(0 votes)
Vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou Levoča od piatka platí zákaz návštev, a to až do odvolania. Dôvodom je zvýšený výskyt akútnych respiračných ochorení v regióne.

Obyčajná chrípka môže byť hrozbou

Nemocnica sa tak snaží predísť nákaze ochorení lôžkových pacientov, pre ktorých môže byť aj obyčajná chrípka hrozbou, informovala agentúru SITA manažérka komunikácie spoločnosti Agel SK Lucia Kočková. Ako Kočková upozornila, príznaky chrípky, akými sú bolesti hlavy, najmä za očami, zimnica, triaška, teplota nad 38°C v trvaní 2-3 dní, bolesti kĺbov a svalov, výrazná únava, suchý a dráždivý kašeľ, bolesti hrdla, pocit upchatého nosa bez výtoku, by sme nemali podceňovať a poctivo vyležať doma v posteli.

Dôležité je aj pravidelné umývanie rúk

V tomto období je najlepšou prevenciou pred chrípkou vyhýbanie sa veľkým kolektívom, ako napríklad návšteve kina či divadla, ďalej otužovanie, saunovanie či dostatok spánku a oddychu. Dôležité je pravidelné umývanie rúk, používanie jednorazových vreckoviek, no a samozrejmosťou je zvýšená konzumácia vitamínov a teda zvýšený príjem ovocia a zeleniny.

Viac k témam: akútne respiračné ochorenia (ARO), chorobnosť
Zdroj: Webnoviny.sk - V levočskej nemocnici platí zákaz návštev až do odvolania, dôvodom je vysoká chorobnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 92 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner