29. september 2020
Facebook
štvrtok, 28 február 2019 14:00

Aktualizované: Vo Vysokých Tatrách spadla lavína, zahynul horský záchranár

Written by 
Rate this item
(0 votes)

  • aktualizované: 28. februára 13:13
BRATISLAVA 28. februára (WebNoviny.sk) - Pád lavíny v Mlynárovom žľabe v oblasti Bielovodskej doliny si vyžiadal jednu obeť - horolezca a záchranára. Vo štvrtok dopoludnia ho strhla lavína. Jeho kolega, druhý horolezec, ostal uviaznutý v exponovanom teréne, asi 100 metrov pod vrcholom a nemal s kamarátom žiaden - ani hlasový, ani vizuálny, kontakt. Informuje o tom Horská záchranná služba na svojej internetovej stránke.

Dve skupiny záchranárov

Na pomoc im okamžite išli leteckí záchranári z Popradu, na miesto nehody išli aj s lavínovým psom a psovodom. Druhá skupina záchranárov smerovala na miesto pozemne. "Lavínou zasiahnutého horolezca sa podarilo po prílete na miesto zo vzduchu lokalizovať. Bol čiastočne zasypaný lavínou. Žiaľ, utrpel zranenia nezlučiteľné so životom," informujú záchranári.

Silný nárazový vietor

Druhému horolezcovi treba pomôcť dostať sa z exponovaného terénu, no pre silný nárazový vietor nie je možné nasadiť leteckú techniku zo strany Bielovodskej doliny. O pomoc preto požiadali poľských leteckých záchranárov. Záchranná akcia v týchto chvíľach ešte stále prebieha. Horská záchranná služba vyjadrila úprimnú sústrasť rodine. Mŕtvy bol dlhoročný kolega záchranárov.

Viac k témam: ATE Air - Transport Europe, HZS Horská záchranná služba, lavína, leteckí záchranári
Zdroj: Webnoviny.sk - Aktualizované: Vo Vysokých Tatrách spadla lavína, zahynul horský záchranár © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 102 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner