Print this page
utorok, 19 marec 2019 11:00

Nitra zavádza inováciu, obyvatelia môžu pri platení daní využiť aj QR kód

Written by 
Rate this item
(0 votes)
Obyvatelia Nitry môžu po novom zaplatiť mestu dane aj cez QR kód. Týmto spôsobom môžu uhradiť daň za komunálnych odpad, daň za psa a čoskoro aj daň z nehnuteľnosti.

Ušetrí čas aj daňovníkom

Zhruba o mesiac obyvateľom Nitry zašleme aj rozhodnutie dane za nehnuteľnosť, kde bude tiež QR kód,“ informoval vedúci odboru daní a poplatkov na nitrianskej radnici Vladimír Petrík. Cieľom zavedenia tohto spôsobu platby je zaradiť Nitru medzi mestá, ktoré využívajú moderné technológie. Platba prostredníctvom QR kódu ušetrí čas pri transakcii a v mobilnej aplikácii nebude musieť daňovník zdĺhavo prepisovať viacmiestny kód.

Výmery dane chcú posielať aj elektronicky

Približuje nás to k službám, ktoré sú v súčasnosti bežným štandardom platieb v bankách, obchodoch a ďalších súkromných inštitúciách,“ skonštatoval vedúci novovytvoreného odboru inovácií na mestskom úrade Martin Horák. Ako dodal, do budúcna chce mesto proces platby ešte viac zjednodušiť a ak to bude technicky možné, zasielať výmery za dane aj elektronicky.

Viac k témam: dane, QR kód
Zdroj: Webnoviny.sk - Nitra zavádza inováciu, obyvatelia môžu pri platení daní využiť aj QR kód © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 95 times
Super User

Latest from Super User

Media

NULL

Image Gallery

NULL