24. február 2020
Facebook
sobota, 23 marec 2019 13:00

Obce na Slovensku môžu súťažiť o titul Dedina roka, udelia aj ocenenia v rôznych kategóriách

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 23. marca (WebNoviny.sk) - Úspešné aktivity a projekty spojené s obnovou dediny a udržateľným rozvojom ocení aj tento rok Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) v rámci súťaže Dedina roka 2019. Cieľom súťaže je preveriť úspešnosť fungovania Programu obnovy dediny na Slovensku, povzbudiť obyvateľov k aktívnej účasti na rozvoji svojho domova, zdôrazniť tradície a rozmanitosť kultúry a krajiny vidieckych regiónov.

Udelia rôzne ocenenia

Súťaž umožňuje zúčastneným obciam predstaviť celú škálu aktivít, ktoré sa na vidieku odohrávajú a upozorniť na to, že aj vidiecky priestor je nezanedbateľnou súčasťou Slovenska. Zúčastniť na nej sa môže každá obec bez štatútu mesta s aktivitami a iniciatívami zameranými na obnovu dediny a udržateľný rozvoj vidieka. Okrem titulu Dedina roka budú v súťaži udelené ocenenia v kategóriách Dedina ako hospodár, Dedina ako maľovaná, Dedina ako klenotnica, Dedina ako pospolitosť, Dedina ako partner, Dedina ako hostiteľ, Dedina ako záhrada. Súťaž Dedina roka sa koná každé dva roky a jej víťaz postupuje do súťaže Európska cena obnovy dediny. Dedinou roka 2015 sa stala obec Spišský Hrhov v okrese Levoča.

Hlasovanie verejnosti

Podrobnejšie informácie o súťaži vrátane podmienok a pravidiel súťaže, termínov a prihlášky obce do súťaže sú zverejnené na webovom sídle Programu obnovy dediny www.obnovadediny.sk. Prihlásiť obec môže ktorýkoľvek obyvateľ Slovenska, pričom uzávierka prihlášok je 30. apríla 2019. Internetové hlasovanie verejnosti bude od 15. mája do 31. júla na stránke www.e-obce.sk. Súťaž organizuje Slovenská agentúra životného prostredia s Ministerstvom životného prostredia SR, Spolkom pre obnovu dediny a Združením miest a obcí Slovenska.

Viac k témam: Dedina roka
Zdroj: Webnoviny.sk - Obce na Slovensku môžu súťažiť o titul Dedina roka, udelia aj ocenenia v rôznych kategóriách © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 94 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner