20. jún 2019
Facebook
streda, 17 apríl 2019 19:00

Ministerstvo kultúry dostalo dva podnety k voľbám prezidenta pre porušenie moratória

Written by 
Rate this item
(0 votes)
Zatiaľ dva podnety eviduje Ministerstvo kultúry (MK) SR v súvislosti s marcovými voľbami prezidenta SR. Ako ďalej agentúru SITA informovala Barbora Palovičová z komunikačného odboru MK SR, ministerstvu Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán k strede postúpila dva podnety.

Lehota je dosť dlhá

Ide o podnet z prvého kola volieb k vzoru hlasovacieho lístka uverejneného v denníku SME. Druhý podnet sa týka zverejňovania informácií o kandidujúcich subjektoch v čase volebného moratória v denníku Nový Čas a týka sa druhého kola volieb. Oba podnety ministerstvo posudzuje. Voľby hlavy štátu sa konali v dvoch kolách 16. a 30. marca. Podľa zákona o volebnej kampani môže ministerstvo kultúry za jeho porušenie „uložiť pokutu do jedného roka odo dňa, keď sa dozvedelo o porušení zákona, najneskôr však do troch rokov od porušenia zákona.“

Môže ísť o tisíce

Ministerstvo má v súvislosti s voľbami prezidenta právo pokutovať vydavateľov periodickej alebo neperiodickej publikácie alebo tlačové agentúry, ak porušia informačné moratórium a moratórium na prieskumy. Pokutu môže dať vo výške od 1 000 eur do 10 tisíc eur. Ministerstvo môže pokutovať, ak vydavateľ periodickej alebo neperiodickej publikácie alebo tlačová agentúra poruší zákaz zverejňovať informácie o kandidátoch na prezidenta v ich prospech alebo neprospech 48 hodín pred začiatkom volieb a v deň konania volieb až do skončenia hlasovania. Pokutu môže dať aj za zverejnenie výsledkov volebných prieskumov v čase, keď sú zakázané.

Viac k témam: Ministerstvo kultúry SR, moratórium, Prezidentské voľby 2019 na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk - Ministerstvo kultúry dostalo dva podnety k voľbám prezidenta pre porušenie moratória © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 53 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner