30. máj 2020
Facebook
sobota, 20 apríl 2019 12:00

Európska únia je to najlepšie riešenie pre Slovensko, ale podľa Danka potrebuje reformu

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 20. apríla (WebNoviny.sk) - Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko chce naďalej budovať dobré vzťahy so všetkými štátmi rovnako. Ako tvrdí, len vyváženým politickým dialógom sa dá predísť zbytočnému eskalovaniu napätia.

Členstvo nespochybňuje

Zároveň chce prispieť k zlepšeniu postavenia Slovenskej republiky v Európskej únii, ktorú pokladá za úspešný projekt. Agentúru SITA o tom informoval riaditeľ odboru komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie Národnej rady SR Tomáš Kostelník. Šéf parlamentu trvá na tom, že jeho zahranično-politická orientácia je proeurópska a v súlade s oficiálnym smerovaním Slovenskej republiky. „Som presvedčený o tom, že Európska únia je úspešný projekt a nikdy som naše členstvo nespochybňoval. Zároveň sa ale snažím rozvíjať dobré vzťahy na všetky svetové strany, tak na Východ, ako aj na Západ. Mám dobrých priateľov ako v Rusku, rovnako aj v Luxembursku, či Berlíne. Príde mi nešťastné rozdeľovať orientáciu politikov na Slovensku na prozápadnú a provýchodnú. Pre mňa osobne je najdôležitejšia orientácia proslovenská,“ vysvetlil Danko.

Ochrana občanov

Prostredníctvom vyvážených zahraničných ciest a nadviazaným dobrým vzťahom s množstvom zahraničných predstaviteľov sa Danko snaží podľa jeho slov zlepšiť postavenie Slovenska v rámci Európskej únie. „Vždy jasne deklarujem, že Európska únia je to najlepšie riešenie pre Slovenskú republiku. To, že hovorím o potrebe reformy EÚ, neznamená, že ju spochybňujem. Únia by mala čo najskôr zabezpečiť ochranu svojich občanov v digitálnom priestore. Zároveň však nie som spokojný ani s odtrhnutosťou niektorých europoslancov od problémov, ktoré trápia bežných občanov," dodal predseda parlamentu.

Viac k témam: Európska únia, SNS Slovenská národná strana
Zdroj: Webnoviny.sk - Európska únia je to najlepšie riešenie pre Slovensko, ale podľa Danka potrebuje reformu © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 113 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner