Print this page
štvrtok, 09 máj 2019 15:00

Poslanci nebudú rokovať o ochranke Fica, opozícia neuspela ani s ďalšími návrhmi

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 9. mája (WebNoviny.sk) - Parlament nebude na 45. schôdzi rokovať o ochranke predsedu strany Smer-SD Roberta Fica.

Dôvody Ficovej ochranky

Poslankyňa NR SR za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Veronika Remišová navrhovala pridať do programu rokovanie o dôvodoch Ficovej ochranky. Poslanci jej návrh neschválili. Remišová nepochodila ani s návrhom presunúť rokovanie o návrhu novely školského zákona, ktorý sa týka zavedenia povinnej škôlky pre všetky päťročné deti.

Bude sa rokovať aj v pondelok

Opozičný poslanec Ondrej Dostál (SaS) navrhoval, aby voľba kandidátov na sudcov ústavného súdu bola 14. mája. Poslanci jeho návrh neschválili. Kandidátov tak budú voliť v pôvodnom termíne - 21. mája. Na májovej schôdzi budú zákonodarcovia rokovať aj v pondelok. Poslanci to odsúhlasili v úvode schôdze. V pondelok 13. mája budú o návrhoch zákonov hlasovať o 17:00, v pondelok 20. mája hlasovanie nebude.

Viac o téme: Voľba ústavných sudcovViac k témam: Národná rada SR, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, predseda strany Smer-SD, voľba ústavných sudcov
Zdroj: Webnoviny.sk - Poslanci nebudú rokovať o ochranke Fica, opozícia neuspela ani s ďalšími návrhmi © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 87 times
Super User

Latest from Super User

Media

NULL

Image Gallery

NULL