10. júl 2020
Facebook
utorok, 14 máj 2019 19:00

Cestári v Žilinskom kraji sa mali čo obracať pri odhŕňaní napadnutého snehu

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 14. mája (WebNoviny.sk) - Cestári v Žilinskom kraji mali pre napadnutý sneh plné ruky práce. Ráno a dopoludnia pracovalo na odstraňovaní snehu sedem cestárskych vozidiel, spolu najazdili takmer 500 kilometrov.

Všetci v pohotovosti

Na Orave napadlo miestami do šesť centimetrov snehu, v horských oblastiach a na severe viac ako desať. "V pohotovosti boli všetky strediská Správy ciest ŽSK Dolný Kubín, Námestovo a Trstená. Najkritickejšia situácia bola na horských priechodoch Príslop a Malatiná. Cestári však zasahovali aj v Oravskej Polhore, Oravskej Lesnej, v Zakamennom či Zuberci," informovala hovorkyňa predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja Martina Remencová.

Husté sneženie aj na Liptove

Husto snežilo i na Liptove. V Jasnej napadlo do desať centimetrov snehu, na horskom prechode Čertovica až do 12 centimetrov. V teréne boli tri cestárske vozidlá, cesty odhŕňali i posypávali. "Napriek hustému sneženiu sa im podarilo udržať premávku plynulú a cesty boli zjazdné. I naďalej zostáva zvýšený dohľad a cestári monitorujú horské priechody," dodala hovorkyňa.

Viac k témam: počasie, sneženie
Zdroj: Webnoviny.sk - Cestári v Žilinskom kraji sa mali čo obracať pri odhŕňaní napadnutého snehu © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 158 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner