04. jún 2020
Facebook
streda, 29 máj 2019 12:00

Slovenskí vojaci budú viesť výcvik v oblasti chemických zbraní, zúčastnia sa ho aj Ukrajinci

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 29. mája (WebNoviny.sk) - Na území Slovenskej republiky budú cvičiť aj chemici z Ukrajiny.

Priority členstva v OBSE

Pod záštitou predsedníctva Slovenskej republiky v Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) sa totiž  stredu v priestoroch Výcvikového a testovacieho centra radiačnej, chemickej a biologickej ochrany (VTC RCHBO) v Zemianskych Kostoľanoch začína spoločný výcvik príslušníkov Finančnej služby a ochrany štátnych hraníc Ukrajiny v oblasti chemických zbraní. Za účasti zástupcov OBSE a pod dozorom a vedením profesionálnych vojakov Ozbrojených síl SR sa na ňom zúčastnia aj príslušníci aktívnych záloh a Colného úradu Ministerstva vnútra SR. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa rezortu obrany Danka Capáková. Rezort obrany tak aj týmto praktickým spôsobom prispieva k napĺňaniu priorít, ktoré si Slovenská republika stanovila počas svojho predsedníctva v OBSE.

Vysoká úroveň spôsobilosti centra

"Záujem o výcvik v našich priestoroch v Zemianskych Kostoľanoch potvrdzuje vysokú úroveň výcvikových spôsobilostí centra, ktorá je pri uplatňovaní režimu zákazu chemických zbraní cenená aj zo strany jednotlivých medzinárodných organizácií a expertov v oblasti RCHBO,“ uviedol v tejto súvislosti minister obrany Peter Gajdoš (SNS). Hlavným cieľom výcviku je posilňovanie zručností v oblasti detekcie, rozpoznávania a bežnej manipulácie s toxickými chemickými látkami, pričom jeho zámerom je najmä posilnenie opatrení na kontrolu ich cezhraničného pohybu. Výcvik bude v Zemianskych Kostoľanoch v dňoch od 29. do 30. mája tohto roka.

Viac k témam: minister obrany SR, Ministerstvo obrany SR, Organizáca pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE), ukrajinská armáda
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenskí vojaci budú viesť výcvik v oblasti chemických zbraní, zúčastnia sa ho aj Ukrajinci © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 84 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner