29. máj 2020
Facebook
streda, 29 máj 2019 20:00

Ministerstvo vnútra navrhuje, aby občiansky preukaz vlastnili aj deti mladšie ako 15 rokov

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 29. mája (WebNoviny.sk) - Rezort vnútra navrhuje zavedenie občianskych preukazov pre deti mladšie ako 15 rokov. Novinárom to v stredu potvrdila ministerka vnútra Denisa Saková. Využívať by sa podľa nej mohli napríklad pri elektronickom systéme zdravotnej starostlivosti.

Mohli by cestovať po Európskej únii

"Bude mať všetky ochranné prvky, bude identický ako normálny občiansky preukaz," povedala s tým, že ak bude preukaz obsahovať aj fotografiu, budú naň deti môcť v rámci Európskej únie aj cestovať. "Tým môžu občania ušetriť, pretože zhotovenie cestovného pasu je oveľa drahšie ako zhotovenie občianskeho preukazu," povedala Saková s tým, že cena takéhoto preukazu by bola 4,50 eura, pokiaľ bude s fotografiou.

Preukaz pošlú rodičom

"Pokiaľ fotografia na občianskom preukaze nebude, bude vydávaný automaticky, zasielaný poštou na adresu rodičov alebo na adresu trvalého bydliska, kde je dieťa zahlásené a bude vydávaný bezodplatne," dodala ministerka vnútra. Občianske preukazy momentálne dostávajú deti od 15 rokov. Takýto preukaz má platnosť 10 rokov. V prípade preukazov pre deti mladšie ako 15 rokov by mali mať platnosť päť rokov a pri deťoch mladších ako šesť rokov by mali platiť dva roky.

Viac k témam: minister vnútra SR, ministerstvo vnútra SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Ministerstvo vnútra navrhuje, aby občiansky preukaz vlastnili aj deti mladšie ako 15 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 135 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner