23. september 2019
Facebook
pondelok, 19 august 2019 11:00

Kotlebovci odmietajú prepojenie na Kočnera, súd vyhrali vďaka vyčerpávajúcej obhajobe

Written by 
Rate this item
(0 votes)

19.8.2019 (Webnoviny.sk) - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) odmieta akékoľvek prepojenie na Mariana K. „Nikto z predstaviteľov ĽSNS s ním nikdy nekomunikoval ani priamo, ani cez sprostredkovateľa. Zverejnená komunikácia je buď výmysel s úmyslom zdiskreditovať našu stranu a vtiahnuť ju do tejto kauzy, alebo je to nesprávna interpretácia," uviedol v pondelok pre agentúru SITA podpredseda ĽSNS Martin Beluský.

Podnet na zrušenie kotlebovcov

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár podal podnet na zrušenie strany Mariana Kotlebu 24. mája 2017. Po vyhodnotení rozsiahlych podkladov sa ukázalo, že ĽSNS ako extrémistická politická strana s fašistickými tendenciami svojím programom a činnosťou porušuje Ústavu Slovenskej republiky, zákony a medzinárodné zmluvy, odôvodnil svoj postup Čižnár. O tom, že ĽSNS môže pokračovať vo svojej činnosti, rozhodol 29. apríla tohto roku päťčlenný senát správneho kolégia Najvyššieho súdu SR.

Beluský hovorí o vyčerpávajúcej obhajobe

Žalobu generálneho prokurátora zamietol. Súd pri vyhlásení rozsudku konštatoval, že politická strana neohrozuje demokratickú spoločnosť bezprostredne odvolávajúc sa na judikatúry vyšších súdov, že k rozpusteniu treba pristúpiť iba v krajných prípadoch. Podpredseda ĽSNS Beluský tvrdí, že súdny spor strana nevyhrala vďaka kontaktom Mariana K., ale vďaka vyčerpávajúcej obhajobe. „Pán Marian K. si písal o tom, že zastaví proces a my podržíme vládu v marci 2018, súd bol pritom až v apríli 2019. Je úplne zrejmé, že to nemá žiadny súvis," dodal podpredseda ĽSNS.

Viac k témam: Kočner komunikácia Threema
Zdroj: Webnoviny.sk - Kotlebovci odmietajú prepojenie na Kočnera, súd vyhrali vďaka vyčerpávajúcej obhajobe © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 27 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner