16. september 2019
Facebook
utorok, 10 september 2019 16:00

Jaroslav zavinil dopravnú nehodu a traja ľudia sa ťažko zranili, s verdiktom súdov je nespokojný

Written by 
Rate this item
(0 votes)

10.9.2019 (Webnoviny.sk) - Trest odňatia slobody na jeden rok s podmienečným odkladom na 24 mesiacov a zákaz šoférovania na dva roky potvrdil odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 56-ročného inžiniera Jaroslava K. zo Smrečian v okrese Liptovský Mikuláš. V katastri mesta Banská Bystrica zavinil dopravnú nehodu, keď nedal prednosť vozidlu na hlavnej ceste a ťažko sa zranili pri tom traja ľudia.

Traja ľudia sa ťažko zranili

Nehoda sa stala v júli minulého roka na križovatke pri zjazde z rýchlostnej cesty R1 na cestu z Banskej Bystrice do Zvolena. Jaroslav viedol auto Suzuki v smere od Zvolena z cesty R1. Pri vchádzaní na starú cestu nedal prednosť vozidlu Seat Cordoba, idúcemu z Banskej Bystrice do Zvolena. Pri zrážke sa ťažko zranila vodička Cordoby a Jaroslavovi dvaja príbuzní, ktorých viezol do Banskej Bystrice. Jaroslav tým spáchal prečin ublíženia na zdraví z nedbanlivosti, pretože porušil dôležitú povinnosť uloženú zákonom.

Dostal podmienku

Okresný súd v Banskej Bystrici uznal Jaroslava za vinného a uložil mu podmienečný trest odňatia slobody na jeden rok a zákaz šoférovať na dva roky. Jaroslav sa odvolal a označil celý prípad za zmanipulovaný. Žiadal oslobodiť a naopak obviniť vodičku Cordoby. Znalecké dokazovanie však jednoznačne určilo Jaroslava za vinníka nehody. Vodička Cordoby v mieste zrážky išla nad povolenú rýchlosť, ale aj pri jej dodržaní by sa dostali do kolízie pre chybu Jaroslava .

Má zaplatiť tisíce eur

Odvolací senát nevyhovel Jaroslavovi a verdikt prvostupňového súdu potvrdil. Odsúdený muž odchádzal z pojednávacej miestnosti s tým, že to tak nenechá a využije všetky prostriedky, aby sa domohol pravdy. Podľa rozsudku okrem podmienečného trestu a zákazu šoférovania musí vodičke Cordoby zaplatiť bolestné 3 434 eur a svojim príbuzným ako poškodeným spolujazdcom viac ako desaťtisíc eur. Všetci traja sa z ťažkých zranení liečili viac ako 42 dní. Verdikt odvolacieho súdu je právoplatný.

Viac k témam: dopravná nehoda, trest
Zdroj: Webnoviny.sk - Jaroslav zavinil dopravnú nehodu a traja ľudia sa ťažko zranili, s verdiktom súdov je nespokojný © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 12 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner