13. august 2020
Facebook
štvrtok, 19 september 2019 12:00

Foto: Na celom Slovensku hrozí prízemný mráz, na hrebeňoch Tatier je už sneh

Written by 
Rate this item
(0 votes)

19.9.2019 (Webnoviny.sk) - Na celom Slovensku hrozí v piatok prízemný mráz. Výstrahu 1. stupňa vydal Slovenský hydrometeorologický ústav pre všetky kraje od 03:00 do 7:00. "V niektorých okresoch Trenčianskeho, Žilinského, Banskobystrického, Košického a Prešovského kraja sa vo výške päť centimetrov nad povrchom na viacerých miestach očakáva dosiahnutie minimálnej teploty vzduchu -1 až -6 °C. Takýto prízemný mráz predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre teplomilné rastliny," varujú meteorológovia. Podľa portálu iMeteo.sk bude chladno až do víkendu. Teploty budú podpriemerné. V studenom vzduchu zostaneme na našom území ešte niekoľko dní. "Prílev studeného vzduchu sa do našej oblasti ukončí až v priebehu piatka, keď sa nad naše územie nasunie stred tlakovej výše, ktorý ďalej postúpi nad oblasť Čierneho mora. Keď táto tlaková výš v sobotu postúpi cez naše územie, tak sa do našej oblasti dostane o čosi teplejší vzduch z Balkánu, čo výrazne pocítime na teplotách," informuje spomínaný portál. Teploty sa tak postupne opäť dostanú nad hranicu +20 °C. Zobraziť fotogalériu k článku:
Prvý sneh na hrebeňoch Vysokých Tatier (fotografie) Počas štvrtku je prevažne polooblačné až oblačné počasie a na severe sa miestami, inde len ojedinele budú vyskytovať prehánky. "Prehánky budú od 1 300 m n.m. snehové. Na hrebeňoch Tatier môže napadnúť niekoľko centimetrov čerstvého snehu," uviedol portál. Štvrtkové maximálne teploty sa vyšplhajú na +10 až +16 °C.

Viac k témam: počasie, predpoveď počasia, prízemný mráz
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Na celom Slovensku hrozí prízemný mráz, na hrebeňoch Tatier je už sneh © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 63 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner