14. október 2019
Facebook
streda, 09 október 2019 10:00

Pellegriniho vláda bude rokovať o zvýšení platov učiteľov aj o alternatíve k rodným číslam

Written by 
Rate this item
(0 votes)

9.10.2019 (Webnoviny.sk) - Viacero materiálov z dielne Ministerstva vnútra SR či platové tarify učiteľov budú v stredu hlavnými témami na zasadnutí kabinetu premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD).

Najnevyhnutnejšia legislatíva

Predseda vlády SR ešte v septembri informoval, že ministri sa budú do parlamentných volieb v budúcom roku zaoberať už iba najnevyhnutnejšou legislatívou. Rezort vnútra predloží na stredajšie zasadnutie napríklad novelu zákona o prevencii pred praním špinavých peňazí či financovaním terorizmu, ale aj o vytvorení alternatívy k rodným číslam. Ministerka školstva Martina Lubyová zase prichádza s nariadením vlády, na základe ktorého majú pedagogickým a odborným pracovníkom stúpnuť platy o 10 percent. Zvýšiť ochranu pred možný praním špinavých peňazí a pred financovaním terorizmu si kladie za cieľ novela zákona o ochrane pred legalizáciou príjmov z trestnej činnosti a o ochrane pred financovaním terorizmu z dielne ministerstva vnútra.

Viac peňazí pre učiteľov

Medzi ciele zmeny zákona, ktorou sa v stredu bude zaoberať vláda, patria napríklad zlepšenie prístupnosti k registru konečných užívateľov výhod, posilnenie a harmonizovanie pravidiel zvýšenej starostlivosti vo vzťahu ku klientom, prijatie prísnejších opatrení na zníženie rizík legalizácie a financovania terorizmu spojených s „anonymnými predplatenými nástrojmi" alebo monitorovanie neobvyklých obchodných operácii vykonávaných prostredníctvom virtuálnej kryptomeny. Ministri budú rokovať aj o platových tarifách pre učiteľov. Vláda sa bude zaoberať návrhom z dielne ministerstva školstva, podľa ktorého pedagogickým a odborným pracovníkom porastú platové tarify o desať percent od budúceho roka. Nariadenie bude predložené v nadväznosti na novelizáciu zákona o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme aj v súlade s Programovým vyhlásením vlády SR.

Viac k témam: minister školstva vedy výskumu a športu SR, minister vnútra SR, platy učiteľov
Zdroj: Webnoviny.sk - Pellegriniho vláda bude rokovať o zvýšení platov učiteľov aj o alternatíve k rodným číslam © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 9 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner