04. jún 2020
Facebook
pondelok, 14 október 2019 11:00

Najviac ľudí volí Smer-SD, strane Za ľudí stúpla podpora a Kollár s Matovičom sú na tom rovnako

Written by 
Rate this item
(0 votes)

14.10.2019 (Webnoviny.sk) - Strane bývalého prezidenta Andreja Kisku Za ľudí stúpli voličské preferencie na 12 percent. Kresťanskodemokratického hnutie (KDH) by sa tesne dostalo do Národnej rady SR so ziskom 5,6 percenta. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu volebných preferencií, ktorý uskutočnila agentúra AKO pre stranu Za ľudí v dňoch 7. až 10. októbra na vzorke 1 000 respondentov.

SaS a SNS delí 0,3 percenta

Najviac ľudí by stále volilo Smer-SD (20,1 percent), na druhom mieste by sa umiestnila koalícia PS/Spolu so ziskom 12,7%. Tesne za nimi by nasledovala strana Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko (12,3%) a už spomínaná strana Za ľudí. Na piatom mieste by skončila SaS (6,7%), šiesta by bola SNS (6,4%), nasledovali by hnutia Sme rodina – Boris Kollár (5,9%) a OĽaNO (5,8%). Do parlamentu by sa nedostala ani jedna strana zastupujúca maďarskú menšinu. Most-Híd by volilo 3,9% respondentov, SMK 3,1%.

Harabinova Vlasť má 1,3 percenta

Politická strana exministra vnútra a zdravotníctva Tomáša Druckera Dobrá voľba by získala 1,7%, vznikajúcu stranu Štefana Harabina Vlasť by volilo 1,3% opýtaných. Zadávateľom prieskumu bola politická strana Za ľudí. Respondenti odpovedali na otázku: „Ak by sa parlamentné voľby do NR SR konali najbližší víkend, ktorej politickej strane by ste dali Váš hlas? Prečítam vám ich v náhodnom poradí.“ Rozhodnutých, teda tých, ktorí deklarovali, že by išli voliť a vedia koho, bolo 67,5 percent. Určite by nešlo voliť 7,9% respondentov, 23,5% nevedelo koho by teraz volili a 1,4% odmietlo prezradiť, koho by volili.

Viac k témam: prieskum, volebný prieskum, Za ľudí - Kiskova politická strana
Zdroj: Webnoviny.sk - Najviac ľudí volí Smer-SD, strane Za ľudí stúpla podpora a Kollár s Matovičom sú na tom rovnako © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 50 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner